Официјално

Челси се засили на голманската позиција

Челси официјално објави засилување со нов голман – Едвард Менди од Рен. Сенегалецот доаѓа на „Стемфорд Бриџ“ поради слабата форма на сегашниот актуелниот носител Кепа Аризабалага, кој прави многу грешки. „Сините“ ќе платат 25 милиони евра, а договорот ќе биде за пет сезони.

Менди е осмиот нов играч во Челси ова лето по Хаким Зиеш, Тимо Вернер. Ксавиер Мбујамба, Бен Чилвел, Тиаго Силва, Маланг Сар и Каи Хаверц.

Дваесет и осум-годишниот голман доаѓа по препорака на легендата Чех, кој е и спортски директор на клубот. Пред 16 години, Чех го направи истиот трансфер – од Рен во Челси.

Менди е роден во Франција, но избра да игра за Сенегал, татковината на неговата мајка. Неговиот татко е од Гвинеја-Бисао.

реклама

Скарлет Јохансон се омажи по третпат

Read more

Егзодус од Париз: Колони долги вкупно 700 километри за бегство од градот

Read more

Утре има ретка Сина Месечина: Ќе биде среќна за четири хороскопски знаци

Read more

Кога веќе нарачуваш специјален Rolls Royce, направи го ваков

Read more

Фудбал

Гигс: Можеби дури за 20 години Манчестер повторно ќе биде шампион

Read more

Конте: Со Парма ќе биде тактичко надмудрување

Read more

Роналдо конечно негативен на коронавирус

Read more

Среќен роденден, Марадона!

Read more

Спорт

Гигс: Можеби дури за 20 години Манчестер повторно ќе биде шампион

Читај повеќе

Дури 9 случаи со коронавирус измината недела во Ф1

Читај повеќе

Конте: Со Парма ќе биде тактичко надмудрување

Читај повеќе

Конечно почнува кошаркарското првенство

Читај повеќе

Роналдо конечно негативен на коронавирус

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Среќен роденден, Марадона!

Читај повеќе

Одложени натпреварите од Првата и Втората лига во македонскиот фудбалски шампионат

Читај повеќе
  • play_arrow

Лорис е првиот француски голман кој одигра 100 натпревари во европските купови

Читај повеќе

Алфа Ромео ќе го задржи името за сезоната 2021 година

Читај повеќе