Често имате еротски соништа, што може тоа да значи?

Често сонуваме дека правиме нешто или се однесуваме на одреден начин кој е целосно спротивен со нашите мисли и чувства во јаве.

Соништата се начин на кој нашата потсвест ни испраќа пораки, па треба да знаеме како да ги толкуваме, особено ако станува збор за еротски соништа.

Секс со бившиот партнер

Ве мачат еротски соништа во кој главна ѕвезда е вашиот бивш партнер? Ваквите соништа најверојатно укажуваат на некои неразјаснети детали од вашето заедничко минато. Најдобро би било да се сретнете со него и со разговор решите што ве мачи.

Еротските соништа главно не значат дека ви недостига одредена личност, туку дека ви недостигаат среќните моменти кСекс со шефотои сте ги доживеале заедно. А, можеби ви недостигаат неговата близина или карактеристиките поради кои сте се вљубиле во него.

Секако, најдобро е да соберете храброст и му се јавите за средба.

Секс со шефот

Ова е особено често кај жените, еротски соништа поради кои ќе се вцрвените кога следниот пат ќе го видите шефот. Но, тие соништа не кријат таен сексуален копнеж по него. Најверојатно ве привлекува позицијата на таа личност.

Ве привлекуваат моќта и влијанието, а сексот ве приближува до изворот на таа моќ. Сепак, најдобро е да заборавите на можноста за страстен секс со шефот.

Секс во јавност

Дали некогаш сте сонувале како имате секс среде улица, додека пријателите ве гледаат? Ваквите слични еротски соништа се вашата желба за поголема отвореност и искреност во некоја важна област во животот.

Можеби зад овие еротски соништа се крие стравот дека вашата средина нема да го прифати вашиот нов партнер.

Секс со најдобриот пријател

Во реалниот живот не ви паѓа на ум да бидете интимни со вашиот најдобар пријател, но зошто имате вакви соништа? Тие се најчесто израз на вашата желба и потреба за пријателство и поддршка.

Втората можност е дека сакате да бидете како него, му се восхитувате на неговите потези или особини кои вашиот ум се обидува да ги копира.

Тагови
реклама

Роналдо отвори и петти хотел: Луксуз и високи цени, базен, спа и посебна исхрана

Read more

Три раси на кучиња кои најмногу личат на волци

Read more

Тенисер среде натпревар нарача бургер и го изеде

Read more

Тинејџерите сѐ повеќе го напуштаат Facebook

Read more

Љубов и секс

Опасни секс пози: Пенисот нема коска, но може да се скрши

Read more

Брак, развод, враќање на бившите: Три знака ќе имаат тежок љубовен август

Read more

Дали врската со работохоличар има иднина?

Read more

Како полесно да го преболите раскинувањето?

Read more
 

Магазин

  • filter

Три раси на кучиња кои најмногу личат на волци

Читај повеќе

Пиењето алкохол за ХИВ позитивните може да значи смрт

Читај повеќе

Мусака со тиквички и топен кашкавал

Читај повеќе

Пет навики кои го забавуваат губењето маснотии во пределот на стомакот

Читај повеќе
  • play_arrow

20-минутни вежби за задник со Памела Рајф

Читај повеќе

Дали детето ви е разгалено?

Читај повеќе

Три совети како без проблем да се вратите во форма

Читај повеќе
  • play_arrow

Опасни секс пози: Пенисот нема коска, но може да се скрши

Читај повеќе
  • play_arrow

Како најлесно да ги средите каблите во домот?

Читај повеќе