Четири едноставни идеи за преуредување на домот

Со оглед на тоа дека поминувате повеќе време дома од порано, можно е дa забележите дека некои работи почнуваат да не ви се допаѓаат.

Совршен начин како да го искористите слободното време е да направите некои промени во вашиот дом.

Дизајнерката Луси Барлоу за Harper’s Bazaar предложи четири начини како да направите промени во вашиот дом за кои нема да ви требаат многу пари, ниту труд.

Тапацирајте го мебелот

Освен што ќе внесете свежина во вашиот дом, ќе научите и нова вештина.

Разместете ги уметничките предмети од дневната соба

За да внесете свежина во вашиот дом, доволно ќе биде да направите поинаков распоред на сликите и другите украси кои ги поседувате.

Барлоу ви предложува да преместите една уметничка слика во бањата за да внесете свежина и во оваа просторија во вашиот дом.

Избојте го стариот мебел

Доколку ви е здодевно дома, ќе најдете занимација за неколку часа, а во резултатите ќе уживате подолго време.

После ова, вашиот дом ќе изгледа потполно поинаку, до непрепознатливост.

Темелно чистење на теписите

Кога последен пат темелно сте ги исчитиле теписите во вашиот дом кои можат да бидат извор на бактерии?

Сега имате време да го направите тоа. Исчистете ги темелно со правосмукалка, а потоа исперете ги со средство за чистење.

реклама

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more

Гаф на романски министер стана хит на социјалните мрежи

Read more

Рецепт на денот: Пролетни крокети од компири

Read more

Силна бура ја погоди Австралија

Read more

Архитектура

Поглед во домот на Џон Бон Џови кој се протега на 1.600 м2

Read more
Пролетно чистење на домот според фенг шуи

Пролетно чистење на домот според фенг шуи

Read more
5 прекрасни идеи како да ја декорирате градината

5 прекрасни идеи како да ја декорирате градината

Read more
Некогаш и сега: Како се менувале кујните во изминатите 500 години?

Некогаш и сега: Како се менувале кујните во изминатите 500 години?

Read more

Магазин

  • play_arrow

Гаф на романски министер стана хит на социјалните мрежи

Читај повеќе

Рецепт на денот: Пролетни крокети од компири

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Ден на младоста: Празник, штафета и слет

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

[Дигитален Моден викенд Скопје] Од блогерка, дизајнерка до стилистка – Дани Ѓуровска ги состави стајлинзите за Guess

Читај повеќе

Кинеска вакцина против COVID-19 испитана врз луѓе е безбедна и ефикасна

Читај повеќе
  • play_arrow

Мезе на денот: Потпечени лепчиња со лук и моцарела

Читај повеќе

Рамазан Бајрам се слави под маски и во најтесното семејство

Читај повеќе

Тајланд почна со тестирање вакцина против COVID-19 врз мајмуни

Читај повеќе

Сите сме донори доколку не се изјасниме поинаку, но во суштина сепак семејството го дава последниот збор

Читај повеќе