Четири фризури кои се во тренд оваа есен

Доколку размислувате да ја смените фризурата, сега е вистинското време да го направите тоа.

Пикси

Жените коишто обожаваат кратка коса нема да погрешат доколку се одлучат за пикси фризура која е во тренд оваа есен.

Средна должина

Оваа должина ја истакнува убавината на лицето, а фризурата е апсолутниот хит за оваа есен.

Разделени шишки

Есен е сезона кога најмногу се носи оваа фризура. Оваа есен ќе бидат популарните шишките кои се носат разделени. Овој тип фризура одговара на сите облици на лице. 

Боб

Асиметричен боб со цврста основна линија исто така ќе биде есенски тренд. Оваа фризура прилега на рамна и на виткана коса.

URL
View this post on Instagram

Casual 👼🏻

A post shared by Karolina Ościk-Alama (@cajmel) on

реклама

Стил

Вака живеат богатите деца од Тирана: Сакаат скапи автомобили и пари

Read more

Маска за здрава коса од само две состојки

Read more

Ирина Шајк позираше гола за Vogue

Read more

Нова генерација на модни дизајнери и инженери за иднината на модата

Read more

Магазин

Зошто коронавирусот е толку опасен за човечкиот организам?

Читај повеќе
  • play_arrow

Подемот и падот на Ден Билзеријан – Кралот на Instagram

Читај повеќе

За спомен од корона - поштенски марки од тоалетна хартија

Читај повеќе
  • play_arrow

Нов Гинисов рекорд за најголема фонтана

Читај повеќе

Загадувањето на воздухот ја зголемува смртноста од КОВИД за 15 проценти

Читај повеќе

10 начини на кои пандемијата ќе ги промени луѓето и човештвото

Читај повеќе

Предлог за читање: „1984“ од Џорџ Орвел

Читај повеќе

Хороскопски знаци кои најмногу зеленеат од љубомора

Читај повеќе
  • play_arrow

Пробајте го најстариот рецепт за палачинки

Читај повеќе