Четири хороскопски знаци ги чека свадба во 2023 година

За некои хороскопски знаци голема љубов ќе ја одбележи годината пред нас и нивните животи драстично ќе се сменат.

Во продолжение прочитајте кои знаци може да очекуваат венчавка во наредната година.

Овен

Дури и да не им паѓа на памет во моментов, наскоро ќе бидат подготвени да го кажат судбоносното ДА. Според астрологијата, што се однесува до запросувањето, овој знак може да го очекува во март, но и на почетокот на летото.

Бик

На Биковите во 2023 година ќе им се остварат многу желби, па оние кои сонуваат за идеалната свадба конечно и ќе ја добијат. 2023 година е во знакот на љубовта за нив, па дури и оние кои не мислат на свршувачка или брак може да се изненадат веќе на почетокот на февруари.

Скорпија

Во 2023 година, Скорпиите можат да очекуваат големи промени на љубовен план. Силен „бран“ на романтика и љубов ги очекува кон крајот на следната година.

Јарец

И покрај тоа што не се баш романтичен знак, Јарците се држат до традиционалните вредности и многумина ќе ја озаконат својата врска. Пролетта ќе им донесе многу убав период во љубовта.

Тагови
реклама

Хиперсоничен авион ќе патува од Европа до Австралија за само 4 часа

Read more

Познати цените за новите Москвич модели

Read more

Италија го забрани ChatGPT, трката за развој излезе од контрола

Read more

Колку долго човек може да остане буден?

Read more

Љубов и секс

Шест заблуди кои ви го уништуваат сексуалниот живот

Read more

Љубовен хороскоп за април 2023 година

Read more

Како да си помогнете ако страдате од предвремена ејакулација?

Read more

Зошто понекогаш сакаме да им се јавиме на бившите?

Read more
 

Магазин

Најлошата првоаприлска шега: Кога Google направи хаос со мејловите

Читај повеќе

Шест заблуди кои ви го уништуваат сексуалниот живот

Читај повеќе

Кои се можните причини за вртоглавица?

Читај повеќе
  • play_arrow

Кои се 15-те најбрзи авиони во светот?

Читај повеќе

Љубовен хороскоп за април 2023 година

Читај повеќе

Како да знаете дека ви недостига витамин Ц?

Читај повеќе
  • play_arrow

Стјуардеса стана интернет сензација откако ослабе 100 килограми

Читај повеќе

Зелени тестенини со печурки и свински врат

Читај повеќе

Јадењето навечер дебелее: Мит или вистина?

Читај повеќе