Четири хороскопски знаци кои имаат проблеми со искреноста

Според астрологијата, овие четири хороскопски знаци често умеат да мерат со различен аршин, за иста работа да судат различно.

 Тие зборуваат едно, додека самите го прават спротивното, пишува PinkVilla.

Близнаци

Преамбициозни сеза да дозволат моралот и животните вредности да ги запрат до патот кон успехот. Немаат никакви проблеми да ги погазат сопствените идеали за побрзо и полесно да дојдат до целта.

Дволични се, лажат и се пасивно-агресивни, без проблеми ќе забијат некому нож во грб.

Скорпија

Не веруваат во втора шанса, па не ја даваат никому. Не можат да простат и да заборават. Кога некој ќе ја изневери нивната доверба, му ја затвораат вратата.

Но, кога тие ќе згрешат, очекуваат простување и разбирање.

Стрелец

Често ги нарекуваат дволични бидејќи се премногу мили и внимателни за да некому свесно му го скршат срцето. Покрај тоа, ретко се држат до своите принципи и лесно ги игнорираат кога тоа им одговара.

Водолија

За секого имаат насмевка и се прават како да се грижат за туѓите чувства, но длабоко во себе осудуваат и ги проценуваат сите околу нив.

Се трудат да остават впечаток дека се кул, дека ги прифаќаат луѓето такви какви што се, но тоа е само фасада со која го кријат вистинскиот карактер.

реклама

Шест знаци дека пиете премногу вода

Read more

Милијарда долари за да може Ever Given да излезе од Суецкиот Канал

Read more

Колку секс е навистина потребно за среќна врска?

Read more

Жителите на Ново Маало во одбрана на проектот спроти „Холидеј Ин“

Read more

Живот

Немирното куче на Бајден повторно ќе ја напушти Белата куќа

Read more

Трите хороскопски знаци со најголема интелигенција

Read more

Три работи во домот коишто треба почесто да ги чистите

Read more

Вилијам и Хари му оддадоа почит на нивниот дедо, принцот Филип

Read more
 

Магазин

  • play_arrow

Тест за издржливост: Колку долго може да го следите овој ритам?

Читај повеќе
  • play_arrow

Урнебесна нова игра: Кој губи - пие на екс

Читај повеќе

Немирното куче на Бајден повторно ќе ја напушти Белата куќа

Читај повеќе

Колку секс е навистина потребно за среќна врска?

Читај повеќе
  • play_arrow

8 навики за нега на кожа кои ве прават постари

Читај повеќе

Трите хороскопски знаци со најголема интелигенција

Читај повеќе

На кои луѓе не им се препорачува да пијат кафе?

Читај повеќе
  • play_arrow

5 трикови за правилно вежбање стомачни

Читај повеќе

Направи сам: Природни маски за нега на лице

Читај повеќе