Четири лаги за жените во кои мажите веруваат

Повеќето мажи, не од лично искуство туку од тоа што го чуле, имаат одредени предрасуди за жените. Ова се дел од некои работи во кои мажите веруваат, а не се точни.

1. Жените не го сакаат сексот

Една од најчестите лаги поврзани со сексот е токму оваа. Се смета дека жените многу помалку го сакаат сексот од мажите, иако тоа не е точно.

Доколку двајца луѓе се сакаат постои огромна сексуална желба и привлечност меѓу нив. Изговорите за избегнување секс би можеле да укажуваат на проблеми во врската, за кои најдобро е партнерите да разговараат.

2. Жените не изневеруваат

Жените изневеруваат, иако од поразлични причини од мажите и тоа го прават малку попаметно. Не измислуваат очигледни и чести изговори кои им даваат повод за сомнеж на мажите.

3. Само со маж покрај себе се чувствуваат посигурно

Вистина е дека жената се чувствува посигурно ако покрај себе има маж, но кога е сама пореално гледа на животот и не дозволува емоциите да ја понесат. На некои жени присуството на маж во нивниот живот може да им создаде хаос бидејќи тогаш се фокусираат на него, а не на своите цели.

4. Жените се љубоморни една на друга

Жените кои се свесни за своите мани и доблести ги поддржуваат другите жени. Тие не се завидливи и не ги доживуваат како конкуренција.

реклама

Порно ѕвезда ги открива најголемите лаги за индустријата за возрасни

Read more

Роналдо ја открива програмата на која ги должи неверојатното тело и форма

Read more

Три хороскопски знаци кои ги чека голема среќа во август

Read more

Интересни факти кои веројатно не ги знаете за машкиот оргазам

Read more

Љубов и секс

Пет знаци кои потврдуваат дека партнерот повеќе не ве привлекува

Read more

Љубов во време на Facebook и Instagram: Кои се правилата за врска?

Read more

Кои хороскопски знаци се најдобри во кревет?

Read more

Што прво забележуваат жените кај мажите?

Read more
 

Магазин

Пет намирници кои помагаат да ги сокриете подочниците

Читај повеќе
  • play_arrow

Лоши навики поради кои сте во долгови и не штедите пари

Читај повеќе

Пет знаци кои потврдуваат дека партнерот повеќе не ве привлекува

Читај повеќе

Зошто треба секој ден да јадете капини?

Читај повеќе
  • play_arrow

Ти си ми најдобар пријател, фејл компилација

Читај повеќе

Не дозволувајте да ви пречи: Како да се ослободите од лошиот здив?

Читај повеќе

Три хороскопски знаци кои ги чека голема среќа во август

Читај повеќе

Љубов во време на Facebook и Instagram: Кои се правилата за врска?

Читај повеќе

Роналдо ја открива програмата на која ги должи неверојатното тело и форма

Читај повеќе