Стил

Четири модели на чанти кои ќе се носат оваа есен

16. октомври 2019 - 15:07 | М.С.

Кога станува збор за чанти и чевли, не треба да штедите пари затоа што тие го комплетираат вашиот изглед.

Овие четири модели на чанти се најпопуларни за оваа есен.

Чанта со крзно

Овој модел или ќе го сакате, или ќе го мразите. Не секој од вас е љубител на чанти со крзнени детали.

„Clutch“ чанта

Овој модел е совршен за вечерно изглегување со пријателките. Овие чанти се достапни во различен дизајн, а најпопуларни се чантите без рачки.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

I love that weather! It’s not too cold and not too hot | The perfect weather for fashion!

A post shared by Romy Spector | Fashion Passion (@de_rococo) on

Минијатурна чанта

Оваа година најмодерни се минијатурните чанти кои на Модната недела во Париз ги претстави францускиот бренд Jacquemus. 

Сепак, не се практични за секојдневните комбинации затоа што собираат само клучеви и кредитна картичка.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

When your mate texts you ‘I can see you’ and you go into a blind panic about where this spy is

A post shared by Alicia Roddy (@lissyroddyy) on

Класична чанта

Едноставноста е клучот за софистициран изглед, а овој модел може да го носите на секаква комбинација, без разлика дали станува збор за вечерно излегување или деловен ручек.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Instagram vs. reality vs. Instagram. ready for @dior #diorss20

A post shared by Negin Mirsalehi (@negin_mirsalehi) on

Коментирај