Рецепти

Четири рецепти за чизкејк без печење

11. август 2018 - 17:09 | К.З.

Вашето викенд мени не може да помине без вкусен рецепт, но сигурно не сакате времето да го поминувате во готвење. Затоа, денеска ви предлагаме четири едноставни рецепти, четири начини за подготвување вкусен чизкејк.

Подготвувањето на чизкејк никогаш не било полесно, верувајте. Ваша задача е само да ги следите упатствата од видеото кое се наоѓа подолу.

Не грижете се, сите производи кои ќе ви бидат потребни за овие рецепти можете да ги најдете во вашиот локален маркет, така што на вас останува само да покажете желба за готвење. Видеото го подготви екипата на YouTube каналот Tasty.

Пријатен апетит!

Коментирај