Четири здрави и вкусни рецепти за овесна каша

Појадокот е најважниот оброк во денот и не треба да го прескокнувате.

Овесната каша е најдобриот избор за појадок доколку сакате да се храните здраво и да слабеете. Овесот има многу растителни влакна кои се одлични за дигестивниот систем, освен тоа во комбинација со мед, млеко и овошје е одличен избор за појадок. 

Во видеото има 4 одлични рецепти за овесна каша кои треба да ги пробате.

реклама

Рецепти

Десерт на денот: Колач со портокал и чоколадо

Read more

Најголемата грешка која ја правите подготвувајќи сос од домати

Read more

Палачинките на Лав Толстој

Read more

Идеја за десерт: Чоколаден колач

Read more

Нови видеа

play_arrow

Како да го продолжите векот на батеријата на вашиот iPhone?

Read more
play_arrow

Објавен трејлерот за новата драма на Netflix - „Ferry“

Read more
play_arrow

Тајмлапс: Ефектите од климатските промени од 1984 година до денес

Read more
play_arrow

Прв трејлер за „12 Mighty Orphans“

Read more
play_arrow

Вежби за грбни мускули и исправување на неправилно држење на телото

Read more
play_arrow

Фејл компилација на неделата

Read more
play_arrow

Како да согорувате повеќе калории додека спиете?

Read more
play_arrow

Видеоиграта „F1 2021“ наскоро пристигнува на PlayStation, Xbox и PC

Read more
play_arrow

Како би изгледал трејлер за Македонија на ЕУРО

Read more
play_arrow

Што кога би можеле да ја сретнете помладата верзија на себе?

Read more
play_arrow

15-минутен боксерски кардио тренинг за топење калории

Read more
play_arrow

Погледнете го вториот трејлер за „Fast and Furious 9“

Read more