Четвртото продолжение на „John Wick“ нема да биде последно

Lionsgate најави петто продолжение на „John Wick“, уште пред воопшто да излезе четвртиот филм, пренесува Men’s Health.

Акцискиот трилер со Киану Ривс, во главната улога, од премиерното прикажување во 2014 година стекна обожаватели низ светот. Филмовите за Џон Вик го следат немилосрдниот одмаздник кој се осветува за смртта на саканото куче.

Првите три филмови за Џон Вик заработија 600 милиони долари на бокс-офисот. Третото продолжение е објавено во мај, 2019 година и е седмиот најпрофитабилен филм во историјата на компанијата Lionsgate.

Филмот на бокс-офисот заработи 326 милиони долари, што е многу поголема заработка од претходните два филма.

Четвртото продолжение во киносалите пристигнува во мај, 2021 година.

 

реклама

Новиот играч на Јувентус полни батерии на Охридското Езеро

Read more

Скопјанец организирал фудбалски турнир непочитувајќи ги мерките за заштита од COVID-19

Read more

Чеферин: Во иднина нема да се повтори Ф8 форматот

Read more

Малку допири, многу уживање: Идеална секс поза за летните денови

Read more

Филм & ТВ

Disney го згасна брендот „20th Century Fox“

Read more

Искрен трејлер за „Starship Troopers“

Read more

Научно-фантастичната серија „Raised by Wolves“ доби нов трејлер

Read more

Двејн Џонсон втора година по ред најплатен актер во светот

Read more

Сцена

Disney го згасна брендот „20th Century Fox“

Читај повеќе
  • play_arrow

Искрен трејлер за „Starship Troopers“

Читај повеќе
  • play_arrow

Научно-фантастичната серија „Raised by Wolves“ доби нов трејлер

Читај повеќе

Двејн Џонсон втора година по ред најплатен актер во светот

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најдобри борбени сцени со Киану Ривс

Читај повеќе

Џаред Лето ќе го глуми Енди Ворхол

Читај повеќе

Антонио Бандерас позитивен на коронавирусот: Роденденот го славам во карантин

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • filter

Среќен роденден, Антонио Бандерас!

Читај повеќе