Чистач на паркетот ја запре контрата на Минесота

Оклахома Сити Тандер беше убедливо поразен од Минесота Тимбервулфс со резултат 138:101 синоќа во НБА лигата.

Но, во еден момент на контра, за тимот на Алексеј Покушевски „играа“ дури седуммина, со оглед на тоа што покрај петорката имаше и двајца чистачи на паркетот.

Но, контрата заврши многу брзо кога Џордан Меклафлин удри во еден од чистачите и промаши шут.

Топката ја собра Дианџело Расел, но и тој беше непрецизен и така Оклахома се одбрани.

URL
Тагови
реклама

Кошарка

Како Вест стана логото на НБА?

Read more

Бостон и третпат го победи Далас и дојде на чекор до рекордната титула

Read more

Бостон направи нов чекор кон титулата, ниту феноменалната игра на Дончиќ не му помогна на Далас

Read more

Лејкерс најде тренер во Конектикат

Read more
 

Спорт

Надал поради Олимпијадата го пропушта Вимблдон

Читај повеќе

Милан го потврди ангажманот на Фонсека

Читај повеќе

Неверојатен потег: Грузиец одби да игра на ЕУРО за да оди како навивач

Читај повеќе

Пелистер е меѓу 12-те клубови кои побарале вајлд карта за Лигата на шампиони

Читај повеќе
  • play_arrow

Како Вест стана логото на НБА?

Читај повеќе
  • play_arrow

Бостон и третпат го победи Далас и дојде на чекор до рекордната титула

Читај повеќе
  • play_arrow

Титмус постави нов светски рекорд на 200 метри слободно

Читај повеќе

Нема одобрение од родителите - нема да игра на Копа Америка

Читај повеќе

Македонија ќе има претставници на ЕУРО 2024: Делегат и кондициски тренер на судии

Читај повеќе