Чисто и одржливо: ЕКО средствата за блескав дом се ,,must have’’

Каде да пронајдам сè што ми е потребно за одржување на домаќинството? Одговорот на ова прашање ви го даваат dm дргоериите, кои нудат голем избор на производи за одржување на домаќинството, но и оние ,,зелени’’ производи познати по тоа што се прават од обновливи суровини и содржат помалку додатна хемија.

Во изминатиот период, поминавме премногу време дома. За тоа време, некои од нас сфатија колку уживаат во чистење и средување, додека други забележаа дека поради тие активности, остануваат малку моменти за некои поважни и поубави работи. Секако, и едните и другите доаѓаме до ист заклучок, а тоа е дека сите сакаме просторот во кој живееме да ни биде миризлив, блескав и чист. Домот е многу повеќе од само четири ѕида и затоа сите се грижиме тој секогаш да блеска.

,,Затоа што се чувствувам поблиску до природата’’

Кога кажувате еко производи – една од првите асоцијации вообичаено ви се dm дрогериите, кои се познати по одржливоста и совесниот однос кон природата, а ова е вткаено во сите сегменти во работењето на компанијата – започнувајќи од амбалажи, пакувања, транспорт, рециклирани материјали, па сè до најразлични еко производи.

Кога е во прашање хигиената на животниот простор, ако сакате да ги исчистите дамките и нечистотиите во кујната, дневната или спалната соба и на тој начин да го освежите домот, вашите сојузници може да ги пронајдете во широкиот асортиман на производите од Denkmit, приватната трговска марка на dm. Љубителите на DenkmitNature линијата за одржување на домаќинството, посебно се приврзани за брендот бидејќи овие производи не содржат додатни конзерванси и бои. Покрај тоа, користејќи ги Denkmitnature производите, кои се прават во согласност со највисоките еколошки стандарди, придонесувате за заштита на животната средина.

За да ја зачуваме нашата планета за генерациите кои доаѓаат, доволни се мали придонеси во вид на промени на секојдневните навики, како употреба на еколошки средства за хигиена на бањата – средствата од оваа препознатлива линија на dm се токму такви. Покрај грижливиот однос кон природата, Denkmit се покажа како одличен сопатник во борбата против несаканите ,,жители’’ – сите бактерии и микроорганизми кои се појавуваат во нашите бањи.

Уште едно еко-решение за блескав дом доаѓа од dm дрогериите. Станува збор за познатите Saugstark&Sicher кујнски бришачи, марамчиња и тоалет хартија кои се прават од рециклирани материјали и со чија употреба директно придонесуваме во намалувањето на штетниот отпад.

Прашањето КАКО да живеете одговорно, веќе нема да биде предизвик – доволно е да решите да ја подарите вашата доверба на еколошки алтернативните производи, во замена на конвенционалните кои секојдневно ги употребувате. Во сите 20 дрогерии во нашата земја ве очекува ЕКО програмата заодржување на домаќинството, која на вашиот дом ќе му ја пружи потребната свежина, а вас ќе ве направи вистински сојузник на природата.

реклама

Ако станам премиер ќе го екстрадирам Груевски во Македонија, најави лидерот на унгарската опозиција

Read more

Која храна е најштетна за цревата?

Read more

Девојката која се изживуваше врз животни во ЗОО Скопје уште не се извинила, не ѝ бега пријава во полиција

Read more

Колку соларни панели му се потребни на едно домаќинство?

Read more

Живот

Девојката која се изживуваше врз животни во ЗОО Скопје уште не се извинила, не ѝ бега пријава во полиција

Read more

Која е врската помеѓу психопатите и проѕевањето?

Read more

20 најдобри градови за семеен одмор

Read more

Петте најсрамежливи знаци во Зодијакот

Read more
 

Магазин

Славните манекенки како секси Бонд девојки

Читај повеќе
  • filter

Најновиот моден хит на Bottega Veneta е ремен/корсет од 2.500 долари

Читај повеќе
  • play_arrow

Девојката која се изживуваше врз животни во ЗОО Скопје уште не се извинила, не ѝ бега пријава во полиција

Читај повеќе

Што се случува кога ви кркори стомакот?

Читај повеќе
  • play_arrow

Најголемиот аквариум во светот: 68.000 морски животни во 25 милиони литри вода

Читај повеќе

Која е врската помеѓу психопатите и проѕевањето?

Читај повеќе

Шпанка го лажирала сопственото киднапирање, па играла бинго со парите од откупот

Читај повеќе

Идеја за брз ручек: Паста со сланина

Читај повеќе

20 најдобри градови за семеен одмор

Читај повеќе