Рецепти

Чорба од цвекло за подобрување на имунитетот

1. март 2019 - 13:44 | Б.С.Б.

Во период на вируси и грип еден од најдобрите природни начини за подобрување на имунитетот е консумацијата на цвекло во вид на сок, како додаток во палачинки, смути, салати или чорба.

За вкусна чорба од цвекло за освежување на организмот и подобрување на имунитетот е потребно:

3 главици цвекло со средна големина

1 компир со средна големина

1 морков

1 праз

малку пилешка супа, по желба

¼ лажичка лук во прав

сол и бибер по вкус

маслиново масло по потреба

малку кисела павлака за послужување

Подготовка:

Добро исчистете го и измијте го празот, па исечкајте го. Морковот измијте го, исчистете го и изрендајте го. Во загреано тавче ставете малку маслиново масло и пропржете ги празот и морковот.

Цвеклото и компирот добро измијте ги и ставете да се готват со лушпа. Кога ќе се сварат исчистете ги од лушпата и исечете ги на коцки, додадете ги празот и морковот, измешајте сè, па ставете во блендер. Додадете лук во прав, бибер, сол и бистра супа.

Сè измешајте и послужете со кисела павлака.

Коментирај