Chrome го добива најважното ажурирање во последните неколку години

Chrome ќе добие големо ажурирање на самиот крај на 2020 година, известува матичната компанија.

Првата промена се однесува на табовите- активните секогаш ќе одат први, а другите ќе бидат споредни.

Како што тврди Google, на овој начин уредот ќе биде за 5% помалку оптеретен.

Интернет пребарувачот ќе работи 25% побрзо отколку порано и ќе користи помалку RAM меморија.

Конечно ќе биде имплементирана опцијата „tab search“. Ќе може да ги видите сите отворени табови.

Chrome Actions ќе помогнат просторот за внесување на адресата на саканата веб-страница т.н. „address bar“, да работи побрзо и поефикасно.

Тагови
реклама

Кој е полицаецот кој со три потези спречи трагедија во Капитол хил?

Read more

Нов скандал го тресе Холивуд: Актерот Арми Хамер обвинет дека е канибал и садист

Read more

Совети како да правите селфи фотографии како професионалец

Read more

Беровец лажел дека е киднапиран и изнудил 10.000 евра од татко му

Read more

Вести

Blue Origin успешно тестираше капсула за патување во вселената

Read more

Паметна маска на иднината: Штити 95% од вируси и бактерии

Read more

Signal за неколку дена стана најбараната апликација во светот

Read more

Кинеската вакцина е ефикасна само 50,4%

Read more
 

Гик

  • play_arrow

Blue Origin успешно тестираше капсула за патување во вселената

Читај повеќе
  • filter

Samsung го најави Galaxy A32 5G кој ќе чини 279 евра

Читај повеќе
  • filter

Samsung ја претстави новата серија Galaxy S21

Читај повеќе

Директорот на Twitter: Блокирањето на Трамп е исправна одлука, но е опасен преседан

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Паметна маска на иднината: Штити 95% од вируси и бактерии

Читај повеќе
  • play_arrow

Ова е новиот Xiaomi Redmi Note 9T

Читај повеќе
  • play_arrow

НАСА 2021: Ајде да одиме на Месечината!

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Неверојатно откритие: Археолози го најдоа најстариот пештерски цртеж во светот

Читај повеќе
  • filter

HTC го претстави смартфонот Desire 21 Pro 5G

Читај повеќе