Chrome го добива најважното ажурирање во последните неколку години

Chrome ќе добие големо ажурирање на самиот крај на 2020 година, известува матичната компанија.

Првата промена се однесува на табовите- активните секогаш ќе одат први, а другите ќе бидат споредни.

Како што тврди Google, на овој начин уредот ќе биде за 5% помалку оптеретен.

Интернет пребарувачот ќе работи 25% побрзо отколку порано и ќе користи помалку RAM меморија.

Конечно ќе биде имплементирана опцијата „tab search“. Ќе може да ги видите сите отворени табови.

Chrome Actions ќе помогнат просторот за внесување на адресата на саканата веб-страница т.н. „address bar“, да работи побрзо и поефикасно.

Тагови
реклама

Автобус изрешетан со „калашников“ во Косово, загинаа двајца тинејџери и возачот

Read more

Паметните часовници сè попопуларни: Apple со најголема заработка, WearOS доминира

Read more

Зошто е можно да немате COVID-19, а сте биле опкружени со заразени луѓе?

Read more

Што се случува во телото ако секој ден земате витамин Ц?

Read more

Вести

Црцорењето на птиците станува сѐ потивко: Научниците открија загрижувачки податоци

Read more

Русија воведува кучиња падобранци во армијата

Read more

Научници сакаат да создадат магнетно поле на Марс

Read more

Зошто е можно да немате COVID-19, а сте биле опкружени со заразени луѓе?

Read more
 

Гик

  • play_arrow

Црцорењето на птиците станува сѐ потивко: Научниците открија загрижувачки податоци

Читај повеќе
  • play_arrow

Русија воведува кучиња падобранци во армијата

Читај повеќе

Научници сакаат да создадат магнетно поле на Марс

Читај повеќе

Паметните часовници сè попопуларни: Apple со најголема заработка, WearOS доминира

Читај повеќе

Зошто е можно да немате COVID-19, а сте биле опкружени со заразени луѓе?

Читај повеќе

Кој произведувач прв ќе претстави смартфон со камера од 200 MP?

Читај повеќе

Вирусите може да изумрат – дали тоа се случува со коронавирусот во Јапонија и Индија?

Читај повеќе

Вработена во Pfizer ги украла тајните за ковид вакцините

Читај повеќе

Blue Origin во декември ќе испрати 6 туристи во вселената

Читај повеќе