„Чувај ме“ е новата песна на култниот македонски бенд „Д.Н.О“

Александра Спасеска
/ 28.07.2021 / 14:03

Новата инкарнација на „Д.Н.О“ во состав Владимир Поп-Христов, Тони Мичевич и Михаил Парушев го објави новиот сингл „Чувај ме“, во очекување на следниот албум.

Фото: Дарко Шахпазов

Автор на текстот за песната, која е втор сингл по „Девојка“, е Владимир Поп-Христов, музиката е заедничко дело на „Д.Н.О“, гитара свири Тони Мичевич, бас и вокал е Поп-Христов, а на тапани Михаил Парушев.

Фото: Дарко Шахпазов

Сценариото, монтажата и режијата на видеозаписот за „Чувај ме“ се на  Љупчо Трајковски, камера Јаков и Марјан Огненовски, а фотографија Дарко Шахпазов.

Песната се снимаше во Студио Спална Соба и Алшар Студио, а спотот во Денсинг салата во МКЦ.

Фото: Дарко Шахпазов

Култниот македонски бенд планира и официјална промоција на видеозаписот за песната “Чувај ме” која е најава за долго очекуваниот албум кој треба да излезе 2022 година.

Remote video URL
Тагови
реклама

Италија личи на чизма, Албанија на кондом, а Македонија?

Read more

Дали може да опстои бракот без секс?

Read more

Искрени илустрации за секојдневието на мајка со двегодишно дете

Read more

Највисоките дрвја во светот завиткани во огноотпорни ќебиња за заштита од пожар

Read more

МК сцена

Почнува 36-тото издание на Макфест

Read more

Откажани фестивалите Skopje sounds good и Skopje calling

Read more

Кој сѐ ќе настапи вечер на Здраво Млади 11?

Read more

„Чувај ме“ е новата песна на култниот македонски бенд „Д.Н.О“

Read more
 

Сцена

Николас Кејџ одлучи - никогаш нема да се пензионира

Читај повеќе

Што се случило меѓу Здравко Чолиќ и Фрида од ABBA во 1973?

Читај повеќе

Почнува 36-тото издание на Макфест

Читај повеќе

Се спрема нов „Телохранител“ – кој би ги заменил Витни Хјустон и Кевин Костнер?

Читај повеќе

Компанија плаќа да ги изгледате 13-те најстрашни филмови во историјата

Читај повеќе
  • play_arrow

Што ќе гледаме на Скопје Синема Сити 007?

Читај повеќе
  • play_arrow

„Maid“- новата серија која ќе ви го разнежни срцето

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Како изгледа денеска девојчето од спотот за легендарната „Lambada“?

Читај повеќе
  • play_arrow

ПСЖ го откачи Фил Колинс и го замени со Диџеј Снејк

Читај повеќе