ЦИА објави загатка: Можете ли да погодите колку е часот?

ЦИА објави загатка на Twitter која стана вирална за кратко време.

Прашањето е едноставно- „Колку е часот на оваа фотографија?“.

Тоа е фотографија на град, а вие, според деталите на фотографијата, треба да откриете дали е 7, 11 или 15 часот?

Кој е вашиот одговор?

ЦИА исто така објави дека повеќето луѓе во нивната анкета биле во право и ги поканиле да се придружат и да станат вистински агенти.

Еве го решението:

URL

Одговор: Фотографијата покажува сцена во 7 наутро – уличните светла сè уште се вклучени, а патиштата сè уште не се исчистени.

Тагови
реклама

Кога COVID-19 ќе стане лесна болест како настинка?

Read more

Моќна порака: Погледнете како ТВ водителка ги поддржа жртвите на сексуално насилство

Read more

Бугарски програмер доби одговор од Илон Маск по 154 дена чекање

Read more

Меланија не избра американски дизајнер ни за нејзиниот последен ден како прва дама

Read more

Чек дис аут

Стјуардеса советува – овие работи никогаш не треба да ги нарачате во авион

Read more

Три месеци незабележано живеел на аеродром поради страв од короната

Read more

Ги потроши сите џокери на едно прашање за популарна Netflix серија

Read more

Музеј во Бразил има колекција од најлошо направени восочни фигури

Read more
 

Магазин

Разлика во години меѓу партнерите - дали бројките се навистина важни?

Читај повеќе

Работат против имунитетот – овие три намирници ја саботираат одбраната на организмот

Читај повеќе

Стјуардеса советува – овие работи никогаш не треба да ги нарачате во авион

Читај повеќе

Три месеци незабележано живеел на аеродром поради страв од короната

Читај повеќе

Го намалува холестеролот, помага за слабеење, спречува рак - моќта на куркумата

Читај повеќе
  • play_arrow

Ги потроши сите џокери на едно прашање за популарна Netflix серија

Читај повеќе

Нежна, искрена, забавна: Сè што треба да знаете за жената Водолија

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Музеј во Бразил има колекција од најлошо направени восочни фигури

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Меланија не избра американски дизајнер ни за нејзиниот последен ден како прва дама

Читај повеќе