Циципас и Зверев испаднаа од Индијан Велс

Американскиот тенисер Тејлор Фриц се пласираше во првото полуфинале на мастерс турнир во својата кариера – вчера беше подобар од четвртиот играч во светот Александар Зверев(2:1) по 2 часа и 22 минути игра.

По сетовите резултатот беше 4:6, 6:3, 7:6(3) за 23-годишниот Фриц кој во финалето ќе игра против Николос Басилашвили. Тој исто така направи изненадување со елиминирањето на Стефанос Циципас и исто така го игра своето прво полуфинале на мастерс турнирите.

Во вториот дел од жрепката до полуфиналето стигнаа Григор Димитров и Камерон Нори.

URL

 

URL
реклама

Марихуана или алкохол: Што е поштетно?

Read more

Еврото какво што го знаеме наскоро заминува во историјата

Read more

Првата капсула за евтаназија одобрена во Швајцарија

Read more

Солзи и 8 часа сведочење: Жртва на Епстин зборуваше за „оргиите“ во авионот „Лолита експрес“

Read more

Тенис

Ѓоковиќ ќе учествува на АТП купот во Сиднеј

Read more

Ѓоковиќ со порака за здравје ги поддржа големите протести во Белград

Read more

Дејвис куп: Србија против Хрватска во полуфинале

Read more

Пакула: Не го уценуваме Ѓоковиќ, сакаме да ја заштитиме заедницата

Read more
 

Спорт

Ѓоковиќ ќе учествува на АТП купот во Сиднеј

Читај повеќе

Марота за маестралниот трансфер на Џеко: Го купивме за ништо

Читај повеќе
  • play_arrow

Колосот Атила ќе ја засили одбраната на Челси

Читај повеќе

Левандовски: Сакав Меси да биде искрен, а не празни зборови

Читај повеќе

Ибра: Чалха ја искористи трагичната ситуација во Интер

Читај повеќе
  • play_arrow

Јокиќ сo нов трипл-дабл го надмина легендарниот Лери Брд

Читај повеќе

Последно коло од групната фаза во Лигата на шампиони

Читај повеќе

Конор Мекгрегор: Присилувањето на вакцинација е воено злосторство

Читај повеќе
  • play_arrow

Алегри „одлепи“ и се дереше по Мората: Заќути!

Читај повеќе