АВСТРАЛИЈА ОПЕН 2022

Циципас лесно до полуфиналето на Австралија опен

Грчкиот тенисер Стефанос Циципас полесно од очекувањата избори пласман во полуфиналето на Австралија опен.

Циципас утрово на Грен слемот во Мелбурн во четвртфиналето го совлада Италијанецот Јаник Синер со 3:0 (6:3, 6:4 и 6:2) по безмалку два часа игра.

Циципас кој е четврти носител на турнирот, во полуфиналето ќе игра со победникот од дуелот помеѓу Даниил Медведев (Русија) и Феликс Оже-Алјасим (Канада).

Првата полуфинална двојка ја сочинуваат Рафаел Надал (Шпанија) и Матео Беретини (Италија).

реклама

САД ѝ го блокираа на Русија плаќањето на долговите, ја принудуваат на банкрот

Read more

Брозовиќ на суд ја демантираше аферата со Ванда Нара: Имав проблеми со сопругата

Read more

Кои хороскопски знаци ќе ја запознаат љубовта на својот живот до крајот на мај?

Read more

Елитните руски специјалци трпат тешки порази, вели британското разузнавање

Read more

Тенис

Ѓоковиќ и Надал со рутински победи го отворија Ролан Гарос

Read more

Ѓоковиќ го губи првото место поради одлуката на ATP

Read more

Швјонтек ја одбрани титулата на ВТА Мастерсот во Рим

Read more

Ѓоковиќ стигна до 1.000 победи и финале на Мастерсот во Рим

Read more
 

Спорт

  • play_arrow

Атлетичарката која 13 години докажува дека е жена: Ќе се соблечам за да ви покажам

Читај повеќе

Брозовиќ на суд ја демантираше аферата со Ванда Нара: Имав проблеми со сопругата

Читај повеќе
  • play_arrow

Бостон го победи Мајами на гости и се најде на чекор од финалето

Читај повеќе
  • play_arrow

Европски трофеј за Рома по 61 година, историски успех за Мурињо

Читај повеќе

Ибра го оперираше коленото, го чека пауза од 8 месеци

Читај повеќе

Уапсен Албанецот кој со дрон во Белград го прекина натпреварот Србија - Албанија

Читај повеќе

Британските власти дадоа зелено светло за продажба на Челси

Читај повеќе

НБА ја објави најдобрата петорка за 2021/22 - доминираат Балканците

Читај повеќе

Мурињо: Не сум веќе Специјалниот

Читај повеќе