Циципас од изолација: Почнав да разговарам со предмети, се скарав со семејството

Грчкиот тенисер Стефанос Циципас објави интересно, но и помалку бизарно видео на YouTube во кое раскажува како го минува времето во текот на изолација.

„Ова се случува кога долго време сте во карантин, едноставно почнувате да го губите разумот во еден момент. Почнувате да разговарате со предмети“, вели 21-годишниот Циципас.

Тој одлучил да се изолира и од семејството откако призна дека пред неколку дена се скарал со нив.

„Ако се прашувате зошто не сум со семејството, имавме мала расправија пред неколку дена и си заминав. Сè уште ги сакам и се радувам што повторно ќе ги видам, но понекогаш е премногу стресно да се биде заедно. Поради тоа одлучив да заминам и да бидам сам. Не ни знаев дали е безбедно да бидам со нив со оглед на тоа што дојдов од Лондон. Ќе ги видам наскоро, можеби идната недела. Тешко е во овие моменти и многу е предизвикувачки да се остане активен“, вели тенисерот.

Циципас вели дека во последно време многу читал. Додаде дека се труди да ја одржи формата, но има впечаток дека се поправил.

„Работите не се со исто темпо како претходно. Следните неколку недели ќе бидат клучни“, вели Циципас.

реклама

Филипче: Се координираме со соседите за отворање на границите, најверојатно нема да се бараат тестови

Read more

Познато од кои делови на Скопје се денешните новозаразени

Read more

Секси среда

Read more

Кривични пријави за наставници од ОУ „Кузман Шапкарев” кои издале лажни свидетелства

Read more

Тенис

Тенисерот Басилашвили уапсен за семејно насилство

Read more

Среќен роденден, Новак Ѓоковиќ

Read more

70.000 евра за вечера со атрактивната Бушар

Read more

Коронавирусот го нокаутира тенисот: Нема АТП турнири до 31 јули

Read more

Спорт

  • play_arrow

Алиоски полуде по гол на тренинг и ја скрши камерата

Читај повеќе
  • play_arrow

Фјури: Ќе бидам побогат од Мејведер

Читај повеќе

Мбапе: Ливерпул е како машина

Читај повеќе

Кулушевски го одбил Интер поради тактиката на Конте

Читај повеќе

Бејл: Не разбирам зошто нашите навивачи нѐ исвиркуваат

Читај повеќе

Интер го враќа Наинголан

Читај повеќе
  • play_arrow

Баерн славеше среде Дортмунд и дојде на чекор до титулата

Читај повеќе

Eurobasket ги одбра најдобрите во мак-кошарката

Читај повеќе

Флик: Рано е Холанд да се споредува со Левандовски

Читај повеќе