Тенис

Циципас прв финалист во Дубаи

28. февруари 2020 - 19:02 | МИА/КАЈГАНА

Стефанос Циципас е прв финалист на АТП турнирот во Дубаи.

Грчкиот тенисер во полуфиналето го елиминира Британецот Даниел Еванс со 6:2, 6:3 во меч што траеше час и 23 минути.

Циципас во мечот за титулата ќе игра со подобриот од судирот меѓу Новак Ѓоковиќ и Гаел Монфис.

Коментирај