„Циглата“ Nokia 6310 се врати 20 години подоцна: Ви се игра „змија“?

Добро познатата „цигла “ се враќа во ново издание за да ја одбележи дваесетгодишнината од претставувањето на оригиналниот модел.

Компанијата HMD Global, домот на телефоните Nokia, ја најави достапноста на новиот телефон Nokia 6310.

Уредот доаѓа во оригиналната форма на телефонот Nokia 6310, со карактеристична батерија која може да трае со недели помеѓу две полнења, издржливо куќиште и класичната игра Snake од 90-тите.

Nokia 6310 доаѓа со суптилни промени како модерни функции, вклучувајќи поголеми копчиња, зголемено мени и безжично FM радио. Новиот телефон е редизајниран, со поголеми копчиња и екран.

Има цврсто куќиште од поликарбонат, според компанијата, доволно силно за да ги издржи предизвиците на секојдневната употреба.

Адам Фергусон, директор за маркетинг на производи во HMD Global, рече:

„’Веќе не ги прават како порано’ е фраза од која се откажавме. Ние продолжуваме да го обезбедуваме тој препознатлив квалитет на изработка кога станува збор за сите наши уреди. Неодамна го претставивме новиот Nokia XR20 смартфон кој може да издржи сè што животот ќе му приреди, што за мене е телефонот Nokia 3310 во паметен телефон за модерното време, а сега се врати телефонот Nokia 6310, подобар од кога било досега“, рече Фергусон.

реклама

Водич за мажи: Како да зборувате „безобразно“ за време на секс ?

Read more

Тајра Бенкс 48. роденден го прослави со фотографија во костим за капење

Read more

Првата студија покажа: Омикрон успешно го избегнува имунитетот стекнат по природен пат

Read more

Ѓоковиќ со порака за здравје ги поддржа големите протести во Белград

Read more

Мобилни

Откриени нови детали за Samsung Galaxy S21 FE

Read more

Наскоро пристигнува нов, поевтин iPhone SE

Read more

Илон Маск како инспирација: Претставен iPhone од стопен дел на Tesla автомобил

Read more

Samsung прекинува со производство на Galaxy Note 20

Read more
 

Гик

Студија: Можно е омикрон да презел дел од генетскиот материјал на вирусот на настинка

Читај повеќе

Гејмерски сон: Lamborghini столица од иднината

Читај повеќе
  • play_arrow

Nissan и JAXA работат на нов прототип за лунарен ровер

Читај повеќе

Откриена нова планета – што знаеме за неа досега?

Читај повеќе

Чет апликации кои ги споделуваат вашите податоци со ФБИ

Читај повеќе
  • filter

Ужасот во Помпеја бил како да експлодирала атомска бомба

Читај повеќе

„Потенцијално опасен“ астероид ќе влезе во орбитата на Земјата

Читај повеќе

Маск го спореди новиот директор на Twitter со Сталин во бизарно меме

Читај повеќе

Откриен виновникот за згрутчување на крвта од вакцината на AstraZeneca

Читај повеќе