Тенис

Цонга и Бурел добија вајлд карта за Австралија Опен

6. декември 2018 - 12:08 | МИА
Мелбурн, 6 декември 2018 (МИА) – Францускиот тенисер Џо-Вилфред Цонга доби специјална покана од организаторот за да учествува на Австралија Опен 2019 година.

Французинот е рангиран на 258. место на АТП листата.

И неговата сонародничка Клара Бурел која е 619. на ВТА листата доби вајлд карта за првиот Грен слем идната година.

Ова е објавено на официјалниот Twitter профил на Француската тениска федерација.

Австралија Опен ќе се одржи од 14 до 27 јануари во Мелбурн.

Коментирај