Covini 6SW: Суперавтомобил на шест тркала

Единствениот суперавтомобил на светот со шест тркала кој има дозвола за возење на јавните патишта е Covini 6SW.

Covini e мала италијанска компанија која се занимава со производство на суперавтомобили и има големи планови.

Covini 6SW дебитираше пред повеќе од 10 години, а може да го нарачате преку нивната интернет страница по цена од 640.000 долари без дополнителни трошоци.

Причината зошто има четири предни тркала е за да поминува полесно низ планинските предели и да кочи брзо и стабилно.

Covini 6SW го придвижува 4-2-литарски V8 мотор кој развива 500 коњски сили. Има шестстепен мануелен и шестстепен автоматски менувач кои се користени за моделите на Ferrari и Lamborghini.

реклама

Охрабрувачки бројки на заразени од COVID-19 по „црната рекордна недела“

Read more

Се укинува забраната во ресторани и кафулиња да седат само двајца на иста маса

Read more

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more

Четирипати повеќе заразени туристи на Промахонас отколку на аеродромот во Атина

Read more

Автомобили

Како се снајде најбрзиот Mégane на патеката во Нирбургринг?

Read more

Volkswagen го менува начинот на продажба за електричните модели

Read more

Голем пропуст на Model 3 на Tesla - се откачи волан во текот на возењето

Read more

Што има во внатрешноста на седиштето на Tesla?

Read more

Ново

  • play_arrow

Интер се искачи на второто место во Серија А

Читај повеќе
  • play_arrow

Млади фудбалери кои ќе им заштедат милиони на новите клубови

Читај повеќе
  • play_arrow

Наја Ривера официјално прогласена за мртва, се исклучува можноста за убиство или самоубиство

Читај повеќе

Над 56.000 новозаразени во САД во последните 24 часа

Читај повеќе

Казни за 169 лица за неносење заштитна маска

Читај повеќе

Тензии меѓу САД и Кина околу Јужното Кинеско Море

Читај повеќе

ОДИХР: Прелиминарна оценка за изборите на 16 јули, се следи изборниот процес, кампањата и медиумите

Читај повеќе

Охрабрувачки бројки на заразени од COVID-19 по „црната рекордна недела“

Читај повеќе
  • filter

Двајца исчезнати, илјадници луѓе треба да се евакуираат поради силниот дожд што ја зафати Јапонија

Читај повеќе