„The Crown“ и „Mandalorian“ со најмногу Еми номинации

Netflix серијата „The Crown“ и „Mandalorian“ на Disney Plus добија по 24 номинации за американската награда Еми.

По нив следат „WandaVision“ на Marvel со 23 номинации и „The Handmaid’s Tale“ на Hulu со по 21 номинација. Победниците ќе бидат прогласени на церемонија предвидена да се одржи во живо на 19 септември во Лос Анџелес, со ограничена публика.

Ова претставува одредена форма на враќање во нормала. Минатогодишното издание на доделувањето беше емитувано без присуство на публика, а добитниците ги примија наградите во нивните домови.

Дваесет и пет илјади гласачи на Академијата за телевизија минаа месеци затворени, критикувајќи од дома.

Целосната листа на номинирани може да ја погледнете овде.

Тагови
реклама

Порно ѕвезда ги открива најголемите лаги за индустријата за возрасни

Read more

Роналдо ја открива програмата на која ги должи неверојатното тело и форма

Read more

Интересни факти кои веројатно не ги знаете за машкиот оргазам

Read more

Три хороскопски знаци кои ги чека голема среќа во август

Read more

Филм & ТВ

Најлошите филмови снимени според бестселери

Read more

Никол Кидман непрепознатлива за новата улога во серијата „Roar“

Read more

По 21 година, Македонија се враќа во Венеција со „Вера сонува за морето“

Read more

Овој филм на Netflix има 75 милиони прегледи за помалку од еден месец

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Почина Дасти Хил, басистот на Зи-Зи Топ

Читај повеќе
  • play_arrow

Најлошите филмови снимени според бестселери

Читај повеќе

Никол Кидман непрепознатлива за новата улога во серијата „Roar“

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

„Чувај ме“ е новата песна на култниот македонски бенд „Д.Н.О“

Читај повеќе

По 21 година, Македонија се враќа во Венеција со „Вера сонува за морето“

Читај повеќе
  • play_arrow

Уште еднаш, овојпат без солзи: „Архангел“ се поезијата на Скопје

Читај повеќе
  • play_arrow

Овој филм на Netflix има 75 милиони прегледи за помалку од еден месец

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавен тизерот за последната сезона на „La Casa de Papel“

Читај повеќе
  • play_arrow

Трејлерот за последната сезона на „The Walking Dead“ е прилично брутален

Читај повеќе