„The Crown“ продолжува со контроверзиите и во новата сезона

Контроверзното интервју на Мартин Башир со принцезата Дијана во кое зборуваа за аферата на Чарлс со Камила, а за кое новинарот користел лажни документи за да ја наговори да разговараат, ќе биде дел од новата сезона на „The Crown“, пишува списанието Tatler.

Повеќе од 25 години по интервјуто со Лејди Ди, извештајот кој е објавен оваа година откри дека Башир со уцена ја повикал Дијана на разговор.

Принцот Вилијам го осуди интервјуто и фактот дека е емитувано и изјави дека никогаш не требало да се прикажува на телевизија бидејќи пласира лажна приказна која ја комерцијализирале BBC и други медиуми.

Remote video URL

The Sun известува дека во драмата на Netflix ќе се зборува за ова интервју.

Во новата сезона се инвестирани многу пари. Серијата е позната по тоа што ги истакнува приказните по кои членовите на кралското семејство не сакаат да ги помнат.

Читајте наредно: Објавени првите фотографии од Чарлс и Дијана од новата сезона на „The Crown“

Тагови
реклама

Кои се најголемите опасности од гледање порно филмови?

Read more

На која возраст жените имаат најсилен сексуален нагон?

Read more

Евакуирани повеќе објекти во центарот на Скопје

Read more

Знаци кои укажуваат дека имате висок холестерол

Read more

Филм & ТВ

Семејството Гучи подготвува тужба за филмот со Лејди Гага: Патриција не е наша жртва

Read more

Епизода од „The Simpsons“ забранета во Кина поради горчлива шега

Read more

„Spider-Man: No Way Home“ не е последен, ќе има уште три филмови за суперхеројот

Read more

Пред Нова година почнува 6. сезона на „Преспав“

Read more
 

Сцена

Семејството Гучи подготвува тужба за филмот со Лејди Гага: Патриција не е наша жртва

Читај повеќе
  • play_arrow

Епизода од „The Simpsons“ забранета во Кина поради горчлива шега

Читај повеќе

Барбадос ја прогласи Ријана за „национален херој“

Читај повеќе
  • play_arrow

„Spider-Man: No Way Home“ не е последен, ќе има уште три филмови за суперхеројот

Читај повеќе
  • filter

Пред Нова година почнува 6. сезона на „Преспав“

Читај повеќе

Кои музичари останаа најбогати и покрај пандемијата?

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе

Линдзи Лохан се сврши со банкар од Дубаи

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 филмски интерпретации на принцезата Дијана

Читај повеќе