Д Викенд објави нов албум

Канадскиот пејач Д Викенд го објави петтиот пот ред студиски албум наречен „Dawn FМ“.

Албумот има 16 песни, а некои од нив се: „Gasoline“, „How Do I Make You Love Me?“, „Take My Breath“, „Sacrifice“, „A Tale“, „Out of Time“ и други.

Remote video URL

Интересно е што нарацијата е на актерот Џим Кери.

„Овој албум ме натера да танцувам. Мило ми е што имав можност да учествувам во неговото снимање“, напиша Кери на Twitter.

URL
Тагови
реклама

Маск му понуди 5.000 долари на тинејџер: Престани да ми го следиш авионот

Read more

Шах-мат од НАТО: Војна нема да има

Read more

Сателитски снимки открија што прави Русија на границата

Read more

Што е SWIFT и зошто може да биде оружјето од кое Русија најмногу се плаши?

Read more

Музика

Spotify го одбра контроверзниот Џо Роган, ќе ја отстрани музиката на Нил Јанг

Read more

Алиша Кис: Требаше да завршам како проститутка, а не како музичка икона

Read more

Елтон Џон заразен со корона, ја откажа турнејата

Read more

Цетински на роденденот на Тоше: Запејте ја пак „Јесен у мени“ со Аки

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Овие пет филмови се најголемите фаворити за Оскарите

Читај повеќе
  • filter

Како изгледа денес Џерод Смит од „Sex and The City“?

Читај повеќе

Се повлече од јавноста: Славната актерка по 13 години е непрепознатлива

Читај повеќе

Двејн Џонсон ја сподели животната филозофија за неговиот успех

Читај повеќе

Spotify го одбра контроверзниот Џо Роган, ќе ја отстрани музиката на Нил Јанг

Читај повеќе

Меколи Калкин ја запроси Бренда Сонг со импозантен дијамантски прстен

Читај повеќе
  • play_arrow

Алиша Кис: Требаше да завршам како проститутка, а не како музичка икона

Читај повеќе

Елтон Џон заразен со корона, ја откажа турнејата

Читај повеќе
  • play_arrow

Цетински на роденденот на Тоше: Запејте ја пак „Јесен у мени“ со Аки

Читај повеќе