Dacia го понуди луксузниот Duster Extreme, позната и цената

Ова е ексклузивното издание на овој модел за 2022 година.

Dacia тргнува во новата година со специјална верзија на својот теренец. Исто како и верзијата Prestige, по која е моделиран, Duster Extreme може да се пофали со ексклузивен изглед и богата опрема.

Надворешниот дизајн е проткаен со портокалови детали на предната решетка, куќиштата на ретровизорите, багажниците на покривот како и на задната врата, а го красат ексклузивни црни алуминиумски фелни.

Портокаловите детали доминираат и во внатрешноста - навлаките на седиштата од ткаенина се дополнително истакнати со портокалови шевови, додека отворите за вентилација, централниот потпирач за раце, облогата на вратата и основата на централната конзола се украсени со портокалови детали.

Duster Extreme ги вклучува сите стандардни карактеристики на верзијата Prestige (вклучувајќи автоматска климатизација, мултимедијален систем Media Nav Evolution со 8-инчен екран на допир, подигната централна конзола со две дополнителни USB порти за патниците на задните седишта) и повеќе - достапен е со картичка за отклучување на возилото без клуч и систем камери за приказ од повеќе агли.

Овој модел е достапен во шест бои на каросеријата, вклучувајќи ја и ексклузивната Urban Grey нијанса.

Цената на специјалната верзија на Duster Extreme, опремена со бензински и плински мотор ECO-G 100, започнува од 17.790 евра.

Тагови
реклама

Руски астролог открива кои три хороскопски знаци ќе имаат најмногу среќа во 2023 година

Read more

Флојд Мејведер доби доживотна забрана да купува во Bugatti 

Read more

Цел интернет пука сеир со роботот на Илон Маск 

Read more

Еврото зајакна, инфлацијата во еврозоната рекордна

Read more

Авто новости

Флојд Мејведер доби доживотна забрана да купува во Bugatti 

Read more

Tesla Cybertruck ќе биде водоотпорен и ќе може да плови

Read more

Враќање на легендарниот рели автомобил, цената - астрономска

Read more

Како изгледа производниот погон за хрватскиот Rimac Nevera?

Read more
 

Автомобили

Флојд Мејведер доби доживотна забрана да купува во Bugatti 

Читај повеќе

Tesla Cybertruck ќе биде водоотпорен и ќе може да плови

Читај повеќе
  • filter

Враќање на легендарниот рели автомобил, цената - астрономска

Читај повеќе
  • play_arrow

Како изгледа производниот погон за хрватскиот Rimac Nevera?

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Citroën го претстави концептот Oli: Радикален, одговорен и оптимистичен

Читај повеќе
  • filter

Nissan Patrol Nismo на Manhart развива 650 КС

Читај повеќе

Новиот Lamborghini Urus S: SUV со моќта на Performante

Читај повеќе
  • filter

Впечатлив од секој агол -  Ferrari SP51 

Читај повеќе
  • filter

Bentley претстави подобрена верзија на моделот Bentayga Hybrid

Читај повеќе