Dacia го зеза BMW поради воведувањето претплата за греење на седишта

Во салоните во Британија, Dacia почна кампања со која понуди бесплатни термофори со што го исмејува BMW и уште неколку производители поради нивното воведување „претплата за греење седишта”.

Dacia ги промовира термофорите под назив "Heated Seat Saviors”со што ја исмејува одлуката на BMW и други производители кои одлучија да наплаќаат претплата за греење на седиштата во ладните зимски денови.

Романскиот производител истакнува дека е познат по своите едноставни решенија со кои се избегнуваат дополнителни трошоци за купувачите. Производителот истакнува дека флегшип верзиите на моделите Sandero Stepway, Duster и Jagger имаат греачи на предните седишта во стандардна опрема.

„Термофорите се шега, но тие навистина ја истакнуваат насоката на индустријата која се шири во насока на претплата за пристап до функции. Да се бара од некого да плати дополнително за да активира фабрички вградена опрема дефинитивно не е стил на Dacia”, вели директорот на Dacia за Велика Британија, Лук Бред.

Тагови
реклама

Ибра: Имам толку многу пари, а брат ми не успеав да го спасам

Read more

Како правилно се јаде јапонско јаболко?

Read more

Ретрограден Меркур им ги враќа бившите на 4 хороскопски знаци

Read more

НАЈДИ МЕ - Систем за рано предупредување за исчезнати деца во Македонија

Read more

Авто новости

Германците објавија листа на најквалитетни половни автомобили за 2024 година

Read more

Новиот Dacia Duster изгледа подобро од кога било

Read more

Цената на литиумот падна за 75%, а електричните автомобили сѐ уште се прескапи

Read more

Како електричниот Mercedes G Class врти во место?

Read more
 

Автомобили

Германците објавија листа на најквалитетни половни автомобили за 2024 година

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Новиот Dacia Duster изгледа подобро од кога било

Читај повеќе

Цената на литиумот падна за 75%, а електричните автомобили сѐ уште се прескапи

Читај повеќе
  • play_arrow

Како електричниот Mercedes G Class врти во место?

Читај повеќе

Србија ги легализираше „автомобилите без возачи“

Читај повеќе

Колку пари губите ако сте купиле автомобил со вратена километража?

Читај повеќе

Австрија воведува нова вињета, а 10-дневната поскапува

Читај повеќе

Новото BMW X3 доаѓа наскоро

Читај повеќе
  • filter

Opel го претстави новото Movano: Електрично, иновативно и ефикасно

Читај повеќе