Dacia со тизери ги најави новите Sandero, Sandero Stepway и Logan

Dacia ја започна својата тизер-кампања за третата генерација на моделот Sandero на кој ќе му се приклучат и Stepway и Logan. Овие три модели ќе добијат освежување.

Sanderо, Sandero Stepway и Logan ќе ја користат платформата која ја користи и Renault Clio. Сè останато ќе биде поевтино за да се одржи ниската продажна цена на автомобилите.

Од Dacia се објавени тизери за новите модели, а наскоро се очекува и нивното официјално претставување.

Фотографиите наговестуваат дека дизајнот ќе биде пософистициран, но сепак треба да почекаме до официјалното претставување. Sandero и Logan ќе позајмат некои работи од Clio, но квалитетот на материјалот нема да биде на исто ниво.

Се очекува дека новиот модел ќе има 1,3-литарски бензин мотор со автоматски менувач. За Sandero постојат гласини дека ќе се понуди со хибридна верзија од 140 КС.

Се очекува и 1,0-литарски трицилиндричен мотор од 65 до 100 коњски сили.

реклама

Хороскопски знаци кои важат за најдобри во секс

Read more

Вакцината нема да биде семоќна, маски ќе носиме со години

Read more

Шест ритуали што жените задолжително ги прават пред да имаат секс

Read more

Видео од деветгодишниот Хабиб во борба со мечка го одушеви интернетот

Read more

Концепти

Хибридниот X8 M ќе биде најмоќниот модел на BMW досега

Read more

Топ 15 најлуди концепт модели за 2020 година

Read more

Mercedes ветува моќен електричен автомобил со досег од 1.200 км

Read more

Kia ќе претстави 7 нови електрични модели до 2027 година

Read more

Автомобили

  • play_arrow
  • filter

Стара љубов, нов модел: Како изгледа новото „фиќо“?

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Ова е новиот Hummer со 1.000 електрични „коњи“

Читај повеќе

Истражување: Возачите на BMW се најагресивни

Читај повеќе
  • play_arrow

Yamaha го најави новиот „ѕвер“

Читај повеќе
  • filter

Brabus Rocket е „ѕвер“ со 888 коњски сили

Читај повеќе
  • play_arrow

Може да ви падне задниот браник – призна Tesla

Читај повеќе
  • play_arrow

Како е да се вози „ракета“ без прозорци и покрив?

Читај повеќе
  • filter

Volkswagen го претстави новиот Golf TGI со 130 КС

Читај повеќе
  • filter

Новиот Volkswagen ID.3 ги освои максималните 5 ѕвезди на Euro NCAP

Читај повеќе