Дајер мораше во веце среде натпревар, Мурињо тргна по него

Жозе Мурињо не беше задоволен што негов фудбалер мораше на среде мечот со Челси да излезе од теренот.

Во еден момент од второто полувреме, на теренот имаше само 10 фудбалери на Тотенхем бидејќи Ерик Дајер мораше итно да оди во веце.

Баш во тој момент Челси имаше шанса да ја дуплира предноста, па тренерот на Тотенхем потрча кон соблекувалните за да го побара стоперот и да го врати во игра.

URL

„Жозе не беше задоволен што оттрчав до веце, ама како да ви кажам – повик на природата“, рече Дајер низ смеа по натпреварот.

URL

За среќа, Тотенхем не прими гол за време на кратката веце пауза на Дајер. Стоперот сепак ја искористи шегата на своја сметка и продолжи да се забавува на социјалните мрежи, објавувајќи фотка од веце шолјата.

URL

Момците на Мурињо го победија Челси на пенали во осминафиналето од Карабао купот.

Remote video URL
Тагови
реклама

Измерени повеќе од 15.000 пениси: Кој е златниот просек?

Read more

Зошто авионите не летаат преку Тихиот Океан?

Read more

Седум предмети преку кои е најголема шансата да се заразите со корона

Read more

Катапулт поза: Повеќекратен оргазам за неа, дрска игра за него

Read more

Фудбал

Расизам: Новинар го навреди асот на Барса

Read more

Фудбалерите напредуваа едно место на светската ранг листа

Read more

Конте: Ова не може да се споредува со киксот лани против Славија

Read more

Шампионот Баерн шампионски, Шахтар триумфално низ Мадрид

Read more

Спорт

Нов позитивен играч во Металург, целиот тим оди во изолација

Читај повеќе

Расизам: Новинар го навреди асот на Барса

Читај повеќе

Фудбалерите напредуваа едно место на светската ранг листа

Читај повеќе

Конте: Ова не може да се споредува со киксот лани против Славија

Читај повеќе
  • play_arrow

Шампионот Баерн шампионски, Шахтар триумфално низ Мадрид

Читај повеќе

Елмас и понатаму позитивен на корона, го пропушта дуелот со АЗ

Читај повеќе

Уште тројца ракометари на Тинекс Пролет позитивни на COVID-19, вкупно 12

Читај повеќе

Лоши вести за Интер – уште еден КОВИД позитивен играч

Читај повеќе
  • play_arrow

Погоди ги маскотите со Арсен Венгер

Читај повеќе