Дакота Џонсон за „Fifty Shades of Grey“: Да знаев како ќе се снима, немаше да се согласам

Актерката Дакота Џонсон е најпрепознатлива по улогата на Анастасија во филмот „Fifty Shades of Grey“, а во интервју за Vanity Fair откри дека не би ја прифатила таа улога ако знаела како ќе изгледа снимањето.

„Јас сум многу сензуална личност и кога нешто ме интересира, сакам се да дознам за тоа. Затоа и глумев во сите овие филмови во кои се разголував. Се пријавив за улога во доста поинаков филм од оној што на крајот го снимивме“, раскажа актерката.

Објаснува дека било тешко да се работи со режисерката Сем Тејлор-Џонсон и режисерот Џејмс Фоли, но и со авторката на книгата Е.Л. Џејмс.

„Таа имаше доста креативна контрола, по цел ден, секој ден. Инсистираше на многу работи. Имаше делови од книгата кои едноставно не би функционирале во филм, како на пример што се внатрешните монолози“, вели Дакота.

Remote video URL

Раскажа и дека авторката на книгата збеснала кога Чарли Ханам, актерот кој требаше да се појави во улогата на Кристијан Греј, се повлекол од проектот.

„Бев многу млада, имав 23 години и беше застрашувачки. Одеднаш сè се претвори во лудница. Имаше многу несогласици“, призна актерката.

Вели дека претходно не зборувала за овие работи бидејќи сакала да го „промовира филмот на вистинскиот начин“.

Додаде дека не жали што глумела во „Fifty Shades of Grey“, но и нагласи:

„Да знаев како ќе изгледа снимањето, никогаш не би се согласила да се појавам во таа улога. Само ќе кажев, океј ова е психотично. Но, сепак не зажалив за тоа“, вели Дакота.

Remote video URL

 

реклама

Дали сте знаеле: Македонец го дизајнирал славниот југословенски киоск

Read more

Почнува период што се случува еднаш на 12 години: Што ќе му донесе на секој хороскопски знак?

Read more

Зошто Кинезите престанаа да ги исплаќаат кредитите за стан?

Read more

Експертите многу јасно објаснија дали треба да се тушираме наутро или навечер

Read more

Филм & ТВ

Во претстојната епизода конечно ќе се открие како The Simpsons ја предвидуваа иднината

Read more

Излезе трејлерот за третиот дел од полскиот филм полн со секс сцени

Read more

Стивен Сигал, како пион на Путин, снима документарен филм за војната во Украина

Read more

По медениот месец, Лопез и Афлек направија пауза „за да не се изгуби магијата“

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Во претстојната епизода конечно ќе се открие како The Simpsons ја предвидуваа иднината

Читај повеќе
  • play_arrow

Излезе трејлерот за третиот дел од полскиот филм полн со секс сцени

Читај повеќе
  • play_arrow

Стивен Сигал, како пион на Путин, снима документарен филм за војната во Украина

Читај повеќе

По медениот месец, Лопез и Афлек направија пауза „за да не се изгуби магијата“

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 грешки во Harry Potter филмовите

Читај повеќе
  • play_arrow

Џејсон Момоа после тренинг се опоравува во замрзнувач полн со мраз

Читај повеќе

Рита Ора се омажи во тајност и го смени презимето

Читај повеќе
  • play_arrow

9 август 1986, последниот концерт во живо на „Квин“ со Фреди Меркјури

Читај повеќе

Џон Малкович ќе гради филмски студија во Скопје во кои ќе се снимаат холивудски филмови

Читај повеќе