Дали Барса ќе го набрка Лео Меси во рацете на Реал Мадрид?

Провокација на векот: Реал Мадрид испратил понуда за најдобриот играч и капитен на Барселона, Лионел Меси, ексклузивно објави аргентинскиот новинар Бруно Акоста.

Новинарот кој има речиси 50.000 следбеници на Twitter покрај ексклузивната и прилично неверојатна вест додава дека челниците на Барса веќе го известиле Меси за понудата од Мадрид.

URL

Многумина се прашуваат дали е ова само провокација од Сантијаго Бернабеу упатена кон ривалот, со оглед на тоа дека Аргентинецот наводно му соопштил на тренерот Роналд Куман дека не е задоволен од ситуацијата во клубот.

Договорот на Меси со Барса истекува следното лето, а претходно ESPN објави дека раководството на каталонскиот гигант не би имало ништо против ако Меси го напушти клубот во случај да дојде соодветна понуда.

Како една од реалните опции се спомнува заминувањето на Меси во Манчестер Сити кај Пеп Гвардиола, а интерес покажа и Интер.

Remote video URL
реклама

Фудбал

Анчелоти: Мислев се зафркаваат за Супер лигата

Read more

УЕФА ја разгледува можноста за забрана на Јувентус и Реал во евро-куповите следната сезона

Read more

Меси постави нов рекорд

Read more

Ибра потпишува нов договор со Милан

Read more
 

Спорт

Анчелоти: Мислев се зафркаваат за Супер лигата

Читај повеќе

УЕФА ја разгледува можноста за забрана на Јувентус и Реал во евро-куповите следната сезона

Читај повеќе
  • play_arrow

Дејвис го одигра првиот натпревар по повредата во февруари

Читај повеќе
  • play_arrow

Меси постави нов рекорд

Читај повеќе

Ибра потпишува нов договор со Милан

Читај повеќе

Перес: Евролигата ја спаси кошарката

Читај повеќе

Чеферин: Сите ме разочараа, но Барса најмалку

Читај повеќе

Фудбалските лиги повторно пред прекин?

Читај повеќе
  • play_arrow

Пирова победа за МЗТ, Младост патува во полуфиналето

Читај повеќе