Дали би користеле ваков проѕирен јавен тоалет?

Проѕирните јавни тоалети кои се поставени во Токио се дело на јапонскиот архитект Шигеру Бан.

Сепак, иако се проѕирни, интимата постои и во нив, благодарение на паметните стакла кои се затемнуваат кога некој ќе влезе во тоалетот. Кога вратата ќе се отклучи, стаклото повторно станува проѕирно.

Архитектот вели дека ваквите тоалети имаат две предности: без влегување во тоалетот можете да проверите колку е чист и од далеку да видите дали е слободен за употреба или има некој внатре.

Исто така, кога се поставени во паркови и осветлени навечер, служат за осветлување и декорација.

Тагови
реклама

Ветерани на ОВК го блокираа седиштето на организацијата и фрлаа флаши кон припадниците на ЕУЛЕКС

Read more

Еротски колаж

Read more

AstraZeneca нуди поевтина вакцина, европските влади ќе плаќаат отштета за можни последици

Read more

Искрени илустрации во кои ќе се препознае секоја девојка

Read more

Живот

Како да го освоите мажот роден во знакот на Вага?

Read more

10 направи кои може да ја спасат планетата Земја

Read more

Емоционално интелигентните луѓе никогаш нема да ги кажат овие реченици

Read more

Одложен традиционалниот карневал во Рио де Жанеиро

Read more

Магазин

  • filter

Десерт на денот: Чизкејк со јагоди

Читај повеќе

Зошто не треба да се смеете кога се сликате за пасош?

Читај повеќе

Оргазам од 1.8 милиони долари: Најскапата секс-играчка во светот

Читај повеќе

AstraZeneca нуди поевтина вакцина, европските влади ќе плаќаат отштета за можни последици

Читај повеќе

Како да го освоите мажот роден во знакот на Вага?

Читај повеќе

Дома или надвор: Како местото на кое имате секс влијае на вашето расположение?

Читај повеќе

10 направи кои може да ја спасат планетата Земја

Читај повеќе

Дали сме на Марс? Бизарен дизајн за заштита од коронавирус

Читај повеќе

Предлог за ручек: Ќофте во сос од домати

Читај повеќе