Дали би преживеале во лудиот свет на „Mad Max“?

Во новата епизода од серијалот „Дали можете да ги преживеете филмовите“, екипата на YouTube каналот VSauce 3 се обидува да открие дали светот на акционата франшиза „Mad Max“ е смртоносен како што изгледа.

Нуклеарната апокалипса остава ограничени опции за живот во овој свет, а недостатокот од вода, преголемата жештина и полудените луѓе кои живеат во пустината дополнително ја намалуваат шансата за преживување.

„Mad Max“ е акциона франшиза која за првпат се појави во киносалите во 1979 година, а последното продолжение кое излезе во 2015 година беше вистински хит кај публиката, која го прогласи за најдобар акционен филм на 21 век.

реклама

Сцена

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more
„Sadaku“ е најновото продолжение на култната хорор франшиза „Ring“

„Sadaku“ е најновото продолжение на култната хорор франшиза „Ring“

Read more
Прв трејлер за продолжението на „The Shining“: Јуан Мекгрегор одново го преживува хоророт во „Doctor Sleep“

Прв трејлер за продолжението на „The Shining“: Јуан Мекгрегор одново го преживува хоророт во „Doctor Sleep“

Read more
Disney ја откри иднината на франшизата „Star Wars“

Disney ја откри иднината на франшизата „Star Wars“

Read more

Нови видеа

play_arrow

Како изгледа денес пазарот во Вухан од каде почна короната?

Read more
play_arrow

Погледнете го трејлерот за новата игра „Resident Evil Village“

Read more
play_arrow

Скијање без граници, фејл компилација

Read more
play_arrow

Топ 10 хорор видеоигри за 2021

Read more
play_arrow

Како ќе биде запаметен Месут Озил во Арсенал?

Read more
play_arrow

Ова се најлошите трансфери што ги договорил Жозе Мурињо

Read more
play_arrow

Научете како да играте шах за помалку од 10 минути

Read more
play_arrow

Прошетка со Елон Маск низ канцелариите на SpaceX     

Read more
play_arrow

Креативни начини како да ја организирате кујната

Read more
play_arrow

Најсмешната фејл компилација на неделата

Read more
play_arrow

Моментот кога Елон Маск си го купил првиот суперспортски автомобил

Read more
play_arrow

Сообраќајно чудо: Супербрз воз кој „лета“ со 620 километри на час

Read more