Дали би преживеале во лудиот свет на „Mad Max“?

Во новата епизода од серијалот „Дали можете да ги преживеете филмовите“, екипата на YouTube каналот VSauce 3 се обидува да открие дали светот на акционата франшиза „Mad Max“ е смртоносен како што изгледа.

Нуклеарната апокалипса остава ограничени опции за живот во овој свет, а недостатокот од вода, преголемата жештина и полудените луѓе кои живеат во пустината дополнително ја намалуваат шансата за преживување.

„Mad Max“ е акциона франшиза која за првпат се појави во киносалите во 1979 година, а последното продолжение кое излезе во 2015 година беше вистински хит кај публиката, која го прогласи за најдобар акционен филм на 21 век.

реклама

Сцена

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more
„Sadaku“ е најновото продолжение на култната хорор франшиза „Ring“

„Sadaku“ е најновото продолжение на култната хорор франшиза „Ring“

Read more
Прв трејлер за продолжението на „The Shining“: Јуан Мекгрегор одново го преживува хоророт во „Doctor Sleep“

Прв трејлер за продолжението на „The Shining“: Јуан Мекгрегор одново го преживува хоророт во „Doctor Sleep“

Read more
Disney ја откри иднината на франшизата „Star Wars“

Disney ја откри иднината на франшизата „Star Wars“

Read more

Нови видеа

play_arrow

Брз киш со готово лиснато тесто

Read more
play_arrow

Бегство од Дубаи: Каде се исчезнатите принцези?

Read more
play_arrow

Тренинг за мажи: 9 вежби за цврст и подигнат задник

Read more
play_arrow

Како изгледа процесот на создавање вакцина за COVID-19?

Read more
play_arrow

Сѐ што е погрешно со „Rush Hour“

Read more
play_arrow

УФЦ рекорди: Најбрзите победи во историјата

Read more
play_arrow

Колку се разликува баварскиот од германскиот јазик?

Read more
play_arrow

Домашен тренинг: Кардио вежби за ефективно слабеење

Read more
play_arrow

Пингвини во посета на музеј

Read more
play_arrow

Полнење гориво 6.000 метри на небото

Read more
play_arrow

Искрен трејлер за серијата „Friends“

Read more
play_arrow

Њујорчани, претеравте!

Read more