Дали Bly Manor ќе ги задоволи фановите на „The Haunting of Hill House“?

„The Haunting of Bly Manor“ е продолжение на хорор-серијата од 2018 година „The Haunting of Hill House“.

Серијата на Netflix за кратко време стекна култен статус меѓу обожавателите на хорори, па со нетрпение се очекуваше нова морничава приказна во антологијата.

Овојпат дејството се случува на имотот Bly Manor, каде ќе се запознаеме со приказните на тамошните станари, живи и мртви.

 Во „The Haunting of Bly Manor“ играат Викторија Пендрети, Хенри Томас, Оливер Џексон-Коен, Кејт Сигел, Т’Ниа Милер, Рахул Коли, Бенџамин Еван Ејнсворт, Амели СМит и Амелија Ив.

Режисерот Мајк Фланеган го објави првиот трејлер и од она што можевме да видиме, очекувањата се високи.

Remote video URL

Дејството е сместено во 1987 година, а ги следи американската дадилка Дени Клејтон (Пендрети), која е ангажирана да се грижи за Мајлс и Флора Вингрејв, деца без родители кои живеат на зафрлениот селски имот.

На 9 октомври на Netflix ќе видиме што се крие зад морничавите кукли и дали оваа хорор приказна ќе ги задоволи очекувањата на обижавателите на првиот дел од антологијата.

Тагови
реклама

Долго чувана тајна: Србите погодиле и втор F-117 за време на бомбардирањето на НАТО

Read more

Ноќеска регистриран земјотрес во скопското епицентрално подрачје

Read more

Непознат објект прелета покрај Земјата, научниците не знаат што е

Read more

Кинески виролог предупредува: Нови видови коронавирус се закана за луѓето

Read more

Филм & ТВ

Топ 10 најдобри хорор филмови за 2020

Read more

Warner Bros ќе ги објави сите филмови од 2021 и во кино, и на стриминг сервисот HBO Max

Read more

Репертоар на Кино Милениум од 3 до 9 декември

Read more

Погледнете го трејлерот за „Fatale“ - новиот возбудлив психолошки трилер

Read more

Сцена

  • play_arrow

Топ 10 најдобри хорор филмови за 2020

Читај повеќе

Warner Bros ќе ги објави сите филмови од 2021 и во кино, и на стриминг сервисот HBO Max

Читај повеќе

Репертоар на Кино Милениум од 3 до 9 декември

Читај повеќе
  • play_arrow

Погледнете го трејлерот за „Fatale“ - новиот возбудлив психолошки трилер

Читај повеќе
  • play_arrow

Бенедикт Камбербач и Џоди Фостер во главните улоги во „The Mauritanian“

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 20 актери чии ликови секогаш умираат во филмовите

Читај повеќе
  • play_arrow

Почина негативецот познат по улогите во „Mad Max“

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавен трејлерот за последната сезона на „Vikings“

Читај повеќе
  • play_arrow

„Sister of the Groom“ - новата романтична комедија на Paramount

Читај повеќе