Дали денешните млади ја знаат музиката од 70-тите?

Колку музичките хитови од 70-тите останале безвременски засекогаш и се познати и на новите генерации родени на крајот на 90-тите и почетокот на 2000-ти?

Дали мегагрупите како „Битлси“, “Ролинг стоунс“ и „АББА“ се лесно препознатливи за новите генерации или само песните им звучат познато?

реклама

Музика

EXIT откажан поради алармантната ситуација со коронавирусот во Србија

Read more

Култната „The Passenger“ на Иги Поп доби видеоспот по 43 години

Read more

Се самоуби внукот на Елвис Присли, Бенџамин Кео

Read more

Далај Лама објави нова песна

Read more

Нови видеа

play_arrow

Французите скромно го прославија Денот на Бастилја

Read more
play_arrow

Пет навики кои ќе ви го сменат животот

Read more
play_arrow

На скејт парк со инвалидска количка качена на скирол

Read more
play_arrow

Рецепт на денот: Палачинки од овес и банана

Read more
play_arrow

Млади фудбалери кои ќе им заштедат милиони на новите клубови

Read more
play_arrow

Како да направите анкета на Twitter?

Read more
play_arrow

Што точно се случува во телото додека се топат маснотиите?

Read more
play_arrow
коали

Спасените коали се враќаат во австралиската дивина

Read more
play_arrow

10 најглупави трансфери на деценијата

Read more
play_arrow

Објавен првиот трејлер за играта „Far Cry 6“

Read more
play_arrow

10-минутни лесни вежби за затегнат задник

Read more
play_arrow

Во забавена снимка: Како делуваат различните маски за заштита од COVID-19?

Read more