Дали е добра идеја да му дадете втора шанса на бившиот?

Размислувате да ја обновите врската со поранешен дечко? Во многу ретки ситуации тоа е добра идеја, најчесто бидејќи сигурно сте имале добра причина да раскинете.

Но, сепак има неколку ситуации кога можеби инстинктот не ве лаже, особено ако со дечкото сте се разделиле, а не сте раскинале поради некоја непремостлива разлика. Како и да е, ова се петте ситуации што укажуваат дека можеби е добра идеја да се смирите со бившиот:

Мислите на него во важни моменти

Ако помислувате на него во моменти што ви се навистина важни, тоа значи дека ви недостига и сакате со него да ги споделите тие значајни настани и мигови. Преиспитајте се дали бил тука за вас во минатото во такви неповторливи мигови и како сте се чувствувале тогаш.

Се обидувате да го направите љубоморен

Ако смислувате начини да го направите бившиот љубоморен, тоа значи дека уште ви е важно што мисли за вас. Ако го имате преболено, тогаш нема да се грижите за неговото мислење. Убаво размислете дали ви е потребен тој или само сакате да бидете „победникот“ во играта „кому му е подобро по раскинувањето“.

Ги споредувате другите мажи со него

Ако сите потенцијални партнери ги споредувате со него (а не со другите бивши) и никој не може ни „да му се доближи“, јасно е дека уште имате длабоки чувства за него. Можеби е време да престанете да му барате замена и или да се смирите со него или едноставно да бидете сами некое време.

Ви недостигаат ситниците

Нормално е по раскинувањето да ви недостига генералното чувство дека сте во двојка, големите моменти и спомени што ги имате со таа линост. Но, ако ви недостигаат ситници, како израз на лицето, фраза што често ја користел, песна што му била омилена... тоа се знаци дека ви недостига личноста, а не врската, а тоа значи дека ако и тој се чувствува така, може да си дадете втора шанса.

реклама

Направете брз тест со ладна вода и дознајте дали имате здраво срце

Read more

Неделен хороскоп од 29 мај до 4 јуни: Што ви предвидуваат ѕвездите?

Read more

Сирена – секс поза што прави чуда за мажите со мал пенис

Read more

По три месеци - ниту трага, ниту глас од внукот на Љубе Бошкоски

Read more

Љубов и секс

Сирена – секс поза што прави чуда за мажите со мал пенис

Read more

Која е идеалната разлика во години за успешна врска?

Read more

7 прашања за сексот што ги мачат луѓето во долги врски

Read more

Кои се најсреќните, а кои најтешките години во бракот?

Read more
 

Магазин

  • play_arrow

Работи што е тешко да ги правиш додека трчаш

Читај повеќе

Како правилно се чистат екраните?

Читај повеќе
  • play_arrow

Трикови за шминкање со Дејвид Бекам

Читај повеќе

Кои се најчести знаци на зголемена простата?

Читај повеќе
  • play_arrow

Направете брз тест со ладна вода и дознајте дали имате здраво срце

Читај повеќе

Сирена – секс поза што прави чуда за мажите со мал пенис

Читај повеќе

TikTok трик за гламурозна фризура без фенирање

Читај повеќе

Зошто годинава симптомите на алергија се полоши од вообичаено?

Читај повеќе

Дебелите момчиња често стануваат неплодни мажи, открива нова студија

Читај повеќе