Дали е ова најбруталниот старт на сезоната?

Сме виделе неспортско однесување, но ова е едно од најбруталните.

Дефанзивецот на Волфсбург Пауло Отавио брутално го собори напаѓачот на Хофенхајм Мунас Дабур длабоко во судиското надополнување, со остар старт со двете нозе, кој веднаш беше окарактеризиран како најгруб оваа сезона не само во Бундеслигата, туку и пошироко.

Хофенхајм водеше со 2: 1 кога изведе контранапад во кој Дабур имаше шанса да ја зголеми предноста, но Отавио немаше милост и со две нозе едноставно го покоси одзади.

Секако, тој заработи директен црвен картон, а Дабур за среќа помина без поголеми последици.

Резултатот остана 2:1 до крајот и Хофенхajм стигна до победа што го приближи до средината на табелата, додека Волфсбург сѐ уште е на одличното трето место.

URL
URL
реклама

Баљум Баљум и Тетово велоград

Read more

Кран го донесе огромниот кревет во новата вила на Роналдо

Read more

Челси, Сити и Реал пред исфрлање од ЛШ, одлуката в петок

Read more

Трикови кои треба да ги знае секој кој кампува

Read more

Спорт

Дали е ова најбруталниот старт на сезоната?

Read more

Десет суперѕвезди на кои забрзано им се губи сјајот

Read more

Јапонските власти ги демантираа информациите за откажување на Олимписките игри

Read more

УЕФА: Реал најуспешен во историјата на ЛШ, Вардар најдобро рангиран македонски клуб

Read more
 

Ново

Комисијата за заразни болести препорача продолжување на рестриктивните мерки

Читај повеќе

Облачно со повремен дожд и грмежи

Читај повеќе
  • filter

Баљум Баљум и Тетово велоград

Читај повеќе

Стигна првата пратка од 10.530 дози од вакцината Pfizer

Читај повеќе

Челси, Сити и Реал пред исфрлање од ЛШ, одлуката в петок

Читај повеќе

Од утре аплицирање за поддршка на платите и детали за шестиот антикризен пакет

Читај повеќе

За физички неактивните, веројатноста да починат од COVID-19 е поголема

Читај повеќе

Филипче: Младиот Иле полека заздравува

Читај повеќе

Костадиновска Стојчевска тврди дека не сторила кривично дело, Битиќи со поддршка: „И јас сум Бисера“

Читај повеќе