Дали е ова најстрашниот хорор на годината?

Новиот филм The Strays на Netflix некои гледачи го нарекоа најстрашниот филм на годината, а како што тврдат, одредени сцени ги исплашиле толку многу што се плашеле за сопствениот живот.

Филмот го режираше Натаниел Мартело-Вајт, а приказната е за една жена која живее прилично нормален живот во британско предградие. Меѓутоа, работите тргнуваат на полошо со доаѓањето на двајца странци кои, се чини, ќе ѝ го уништат животот и ќе урнат сè што изградила.

По гледањето на филмот, гледачите се огласија на социјалните мрежи за да ги предупредат другите да не го гледаат доцна навечер.

„Само што го догледав The Strays на Netflix и мислам дека сум оштетен за цел живот бидејќи што, по ѓаволите, штотуку гледав?“, напиша еден корисник на Twitter.

„Ако сакаш да спиеш вечерва, не го гледај The Strays на Netflix“, се согласи друг.

Remote video URL
Тагови
реклама

Детална астро анализа до 31 мај за секој хороскопски знак

Read more

Надзорните камери на трговскиот во Харков го снимија моментот на нападот, 16 мртви

Read more

Која храна треба да ја јадеме често за природно зајакнување на имунитетот?

Read more

Зелката е новата суперхрана на годината

Read more

Филм & ТВ

Трејлерот за новиот филм со Блејк Лајвли е прегледан повеќе од 222 милиони пати

Read more

Џеј Ло затечена од новинар кој ја праша за разводот од Бен Афлек

Read more

Прв тизер со Лиам Хемсворт како Witcher, сите го коментираат истото

Read more

Деми Мур по 25 години се врати во Кан, публиката ѝ аплаудираше 13 минути

Read more
 

Сцена

Трејлерот за новиот филм со Блејк Лајвли е прегледан повеќе од 222 милиони пати

Читај повеќе
  • play_arrow

Селин Дион низ солзи зборуваше за ретката болест: Ако не можам да одам, ќе ползам

Читај повеќе
  • play_arrow

Џеј Ло затечена од новинар кој ја праша за разводот од Бен Афлек

Читај повеќе
  • play_arrow

Прв тизер со Лиам Хемсворт како Witcher, сите го коментираат истото

Читај повеќе
  • filter

Деми Мур по 25 години се врати во Кан, публиката ѝ аплаудираше 13 минути

Читај повеќе

Полициска истрага за смртта на Метју Пери: Кој му го дал кетаминот?

Читај повеќе

The Rock изгледа непрепознатливо во неговата нова улога

Читај повеќе
  • play_arrow

Новинар ја изненади Ема Стоун кога ѝ се обрати со вистинското име

Читај повеќе
  • play_arrow

Филмот за Доналд Трамп разгоре контроверзии во Кан

Читај повеќе