Дали е ова најстрашниот хорор на годината?

Новиот филм The Strays на Netflix некои гледачи го нарекоа најстрашниот филм на годината, а како што тврдат, одредени сцени ги исплашиле толку многу што се плашеле за сопствениот живот.

Филмот го режираше Натаниел Мартело-Вајт, а приказната е за една жена која живее прилично нормален живот во британско предградие. Меѓутоа, работите тргнуваат на полошо со доаѓањето на двајца странци кои, се чини, ќе ѝ го уништат животот и ќе урнат сè што изградила.

По гледањето на филмот, гледачите се огласија на социјалните мрежи за да ги предупредат другите да не го гледаат доцна навечер.

„Само што го догледав The Strays на Netflix и мислам дека сум оштетен за цел живот бидејќи што, по ѓаволите, штотуку гледав?“, напиша еден корисник на Twitter.

„Ако сакаш да спиеш вечерва, не го гледај The Strays на Netflix“, се согласи друг.

Remote video URL
Тагови
реклама

Олово, кадмиум и арсен се пронајдени во домат и крставица на македонскиот пазар

Read more

Протече нов нацрт договор од СЗО:„Светот мора да се подготви за нова уште посмртоносна пандемија“

Read more

Трагична несреќа кај Штип со три загинати лица

Read more

Цели семејства од Македонија одат на сезонска работа во Хрватска

Read more

Филм & ТВ

Дени Мастерсон прогласен за виновен за силување

Read more

Која е Нур Алфала, со која Ал Пачино ќе има дете?

Read more

Сè што е погрешно со „Малата сирена“

Read more

Почина Драги Христов - Шпага

Read more
 

Сцена

Дени Мастерсон прогласен за виновен за силување

Читај повеќе

Која е Нур Алфала, со која Ал Пачино ќе има дете?

Читај повеќе
  • play_arrow

Сè што е погрешно со „Малата сирена“

Читај повеќе

Почина Драги Христов - Шпага

Читај повеќе

Ал Пачино ќе се придружи на клубот стари татковци

Читај повеќе
  • play_arrow

Искрен трејлер за John Wick Chapter 4

Читај повеќе

Актери и актерки кои пораснале во сиромаштија, а денес се светски ѕвезди

Читај повеќе
  • play_arrow

Судот одлучи: Сцената од филмот „Romeo and Juliet“ не е детска порнографија

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе