Дали е возможно да откриете кој ви го гледа профилот на Instagram?

Едно од најчестите прашања што ги поставуваат корисниците на Instagram – „дали е можно да откријам кој го гледа мојот профил“?

Без оглед на тоа дали профилот им е отклучен или заклучен (приватен), многу корисници на Instagram сакаат да откријат кој го посетува нивниот профил. Поради тоа инсталираат најразлични апликации и бараат начини како да го дознаат тоа.

Важно е да знаете дека – не е возможно да проверите кој го гледа вашиот профил без оглед на тоа која апликација да ја користите.

Откако Facebook во 2012 година го купи Instagram, уште повеќе ги заштити личните податоци на корисниците, па затоа не постои апликација која може да ви открие кој го гледа вашиот профил. Ваквите апликации служат само да ве шпионираат и вашите лични податоци ги препраќаат на друго место.

Доколку сакате да дознаете кој ве блокира или отследува, може да ја користите апликацијата Follower Insight која е безбедна.

Тагови
реклама

За да ја задоволи сопругата, Србин направи куќа која се врти

Read more

Нема начин да се спречи удар од голем астероид

Read more

Петар Грашо и Данијела Мартиновиќ раскинаа по 24 години врска

Read more

Работи што ги прави секој маж кој искрено ве сака

Read more

Интернет

Verizon ги продава Yahoo и AOL за пет милијарди долари

Read more

Google заштеди милијарда долари поради работењето од дома

Read more

Објавени најлошите лозинки, дали користите некои од нив?

Read more

Дали е возможно да откриете кој ви го гледа профилот на Instagram?

Read more
 

Гик

  • play_arrow

Американските борбени авиони F-16 сега ги чистат роботи наместо луѓе

Читај повеќе

Нема начин да се спречи удар од голем астероид

Читај повеќе
  • filter

Redmi за 1 минута продаде 100.000 примероци од смартфонот K40 Gaming

Читај повеќе

Кинеска ракета паѓа назад на Земјата, не се знае каде ќе заврши

Читај повеќе

Познато кога Apple ќе го претстави смартфонот на преклоп

Читај повеќе
  • play_arrow

Откриена единствената бремена мумија во светот

Читај повеќе

Приказна за откривањето на Церера: Најмала џуџеста планета или најголем астероид?

Читај повеќе

Verizon ги продава Yahoo и AOL за пет милијарди долари

Читај повеќе

Google заштеди милијарда долари поради работењето од дома

Читај повеќе