Дали ја откривме најдобрата Суперземја досега?

Научниците и астрономите постојано се во потрага по Суперземји – планети што се 10 пати помасивни од Земјата, а би можело да ја чуваат тајната за создавањето на универзумот.

Сега е откриена блиска Суперземја и ова откритие би можело да смени сѐ.

Веќе ја нарекуваат „Каменот од Розета на космологијата“!

реклама

Вести

Американските борбени авиони F-16 сега ги чистат роботи наместо луѓе

Read more

Нема начин да се спречи удар од голем астероид

Read more

Кинеска ракета паѓа назад на Земјата, не се знае каде ќе заврши

Read more

Најголемиот авион во светот успешно го изведе вториот тест лет

Read more

Нови видеа

play_arrow

Netflix пушти трејлер за научно фантастичниот „Awake“

Read more
play_arrow

Мајки и деца, фејл компилација

Read more
play_arrow

Согорете 600 калории додека ги правите овие вежби дома

Read more
play_arrow

Најдобрите 10 цитати од „Star Wars“

Read more
play_arrow

Како се снајде Porsche 911 GT3 RS MR на патеката во Нирбургринг?

Read more
play_arrow

Животни херои од чија спасувачка акција постои снимка

Read more
play_arrow

Топ 10 најмрачни моменти во „Star Wars“

Read more
play_arrow

Кој е побрз: Audi S8 или Audi RS6?

Read more
play_arrow

Официјален трејлер за „The Last Letter From Your Lover“ на Џоџо Мојс

Read more
play_arrow

Поглед во новите Samsung Galaxy Book Pro и Pro 360

Read more
play_arrow

8-минутни вежби за истегнување нозе со Памела Рајф

Read more
play_arrow

Фејл компилација на неделата

Read more