Дали ќе добиеме филм и за Кен?

Филмот Barbie во режија на Грета Гервиг ги воодушеви гледачите ширум светот, исто како и глумата на двата главни лика, Марго Роби (Барби) и Рајан Гослинг (Кен).

Откако филмот постигна голем успех во кината, сè почесто се поставува прашањето дали ќе се снима продолжение и дали самиот Кен ќе добие свој филм.

Иако сè уште нема официјални изјави дали Кен ќе добие свој филм, режисерката Грета Гервиг накратко се осврна на оваа тема во интервју за 60 Minutes. Како што пренесува Deadline, Гервиг изјавила дека во моментов не може да коментира ништо, но не ја исклучува можноста да сними филм за Кен.

Гервинг се осврна и за начинот на кој е создаден ликот на Кен.

„Имавме премногу материјал за Кен. Пишувавме и пишувавме и пишувавме“, рече Гервиг.

Уште претходно, во интервју за The New York Times, таа изјави дека, кога го пишувала сценариото за Кен, од самиот почеток го замислувала Рајан Гослинг во главата и го изградила целиот лик околу него.

Remote video URL
реклама

Најточниот хороскоп за март: Кој знак сте во Словенскиот зодијак?

Read more

Карлсон: Американски шпиони ме следеа низ Москва, се сретнав и со Сноуден

Read more

Балканот е во мапата за „Руски свет“

Read more

Кога предозирањето со витамин Д може да биде фатално?

Read more

Филм & ТВ

Излезе трејлер за филмот со жешката секс сцена на Елизабет Харли во режија на син ѝ

Read more

Вака се прави тизер за хорор!

Read more

Ен Хатавеј и Џејк Гиленхал ќе играат во втората сезона на популарната Netflix серија Beef

Read more

Продолжува серијалот филмови за Бриџит Џонс - наскоро ќе се снима четвртиот дел

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Излезе трејлер за филмот со жешката секс сцена на Елизабет Харли во режија на син ѝ

Читај повеќе
  • play_arrow

Вака се прави тизер за хорор!

Читај повеќе
  • play_arrow

Ен Хатавеј и Џејк Гиленхал ќе играат во втората сезона на популарната Netflix серија Beef

Читај повеќе
  • play_arrow

Продолжува серијалот филмови за Бриџит Џонс - наскоро ќе се снима четвртиот дел

Читај повеќе

ДНК собраа 690.000 денари за лекувањето на Лео со лицитацијата на статуетката од „Златна бубамара“

Читај повеќе
  • play_arrow

Кога глумците не глумеа

Читај повеќе
  • play_arrow

За новиот документарец на Netflix велат дека е еден од најморничавите

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најнеочекувани враќања на филмски ликови

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе