Дали можеме да го решиме проблемот со пластичниот отпад?

Во последно време многу се зборува за загадувањето со пластичен отпад, особено за пластиката што завршува во океаните и го попречува животот на водниот свет.
Овој проблем од незамисливи размери се вкрстува со други еколошки прашања како климатските промени.

Што можеме да направиме? Погледнете во видеото.

реклама

Чек дис аут

15 најголеми воени авиони во светот

Read more

Зошто не го сакаме звукот на сопствениот глас?

Read more

Топ 25 градови со најмногу облакодери во светот

Read more

Да не си му во кожа: Запросување не е за на кошарка

Read more

Нови видеа

play_arrow

15 најголеми воени авиони во светот

Read more
play_arrow

Седум фудбалери кои сега поседуваат свои фудбалски клубови

Read more
play_arrow

Пилатес вежби за брзо враќање во форма

Read more
play_arrow

Ручек во тегла: Три рецепти за салати со тестенини

Read more
play_arrow

15 најекстравагантни домови на славни личности

Read more
play_arrow

Моќни јога вежби за сила и баланс на телото

Read more
play_arrow

Фејл компилација на неделата

Read more
play_arrow

15 неверојатни машини за кои не би верувале дека постојат

Read more
play_arrow

Топ 10 моменти од кралицата Елизабета во The Crown

Read more
play_arrow

Смешни моменти: Фејл компилација од падови и сопки

Read more
play_arrow

За совршена линија: Пилатес вежби од кои се топат масните наслаги

Read more
play_arrow

15 воени пронајдоци кои го променија светот

Read more