Дали на повидок е видеоигра Squid Game?

Корејската хит серија „Squid Game“ доби огромна гледаност на Netflix и практично е единствената серија за која овие денови се зборува на интернет.

Сега се размислува и да се направи видеоигра според таа приказна.

Оваа серија, која продуцентска куќа во Јужна Кореја 10 години одбиваше да ја сними, е на пат да стане најгледана досега на платформата Netflix, кога би надминала 76 милиони гледачи на серијата „The Witcher“.

Покрај ова, Netflix укажа и на можноста за правење видеоигра Squid Game, бидејќи, како што веќе знаете, оваа продукциска куќа полека се шири и во овој сектор, со план за правење игри врз основа на насловите кои ги поседува.

Шефот на одделението Netflix Asia објави дека во моментов се разгледува идејата за видеоигра Squid Game, но не се споделени дополнителни детали за можностите за нејзина изработка. Секако, игрите Battle Royale од овој формат, како оние што се гледаат во Squid Game, се доста актуелни во моментов, па затоа популарноста би била загарантирана доколку Netflix одлучи да го направи тоа.

реклама

Кои се најголемите опасности од гледање порно филмови?

Read more

Како точно се пресметува возраста на кучињата во човечки години?

Read more

Што е поздраво - свинска маст или масло?

Read more

Кое е вашето идеално место за секс според хороскопот?

Read more

Гејминг

22 видеоигри кои пристигнуваат во 2022

Read more

Видеоиграта „Rainbow Six Extraction“ пристигнува на 20 јануари

Read more

Хакиран PlayStation 5

Read more

Која е најпродаваната видеоигра во последната деценија?

Read more
 

Гик

Ова се најдобрите Android апликации за 2021

Читај повеќе

Првиот човек на Twitter поднесе оставка

Читај повеќе

Зошто древните народи намерно ги деформирале своите черепи?

Читај повеќе

Чудните сигнали од Венера можеби се резултат на вулканска активност

Читај повеќе
  • play_arrow

Илон Маск како инспирација: Претставен iPhone од стопен дел на Tesla автомобил

Читај повеќе

Решена мистеријата за напредната кинеска цивилизација која исчезнала пред 4.000 години

Читај повеќе

Исланд ја гради првата подземна опсерваторија на магма во светот

Читај повеќе

Конечно е „уловена“ мистериозната „невидлива честичка“

Читај повеќе

Xiaomi годишно ќе произведува 300.000 електрични автомобили

Читај повеќе