Дали новиот iPhone SE е сè што ви e потребно од еден смартфон?

Apple неодамна го претстави својот нов, поевтин модел iPhone SE.

Втората генерација на iPhone SE го носи истото име како и оригиналниот iPhone SE кој е претставен во 2016 година.

Овој модел чини 399 долари и има сè што ви треба од еден смартфон, без притоа да потрошите многу пари за него.

iPhone SE има 4,7-инчен екран и го има едниот од најмоќните процесори, А13 Bionic, со солидна камера.

Погледнете ја рецензијата на The Verge за новиот смартфон на Apple.

реклама

„Исцелител“ вечерва премиерно на МРТ

Read more

Новите заразени со COVID-19 во Скопје се од Гази Баба, Бутел, Чаир, Сарај, Карпош 1 и од Аеродром

Read more

Кинеска вакцина против COVID-19 испитана врз луѓе е безбедна и ефикасна

Read more

Во најдлабокиот рудник во светот заразени 164 рудари со коронавирус

Read more

Мобилни

Познато кога ќе биде претставен Samsung Galaxy Note 20

Read more

Samsung го претстави Galaxy S20 Tactical Edition наменет за војници

Read more

Смартфонот Google Pixel 4a пристигнува во јуни

Read more

Како ќе изгледа новиот iPhone 12 Pro?

Read more

Гик

  • play_arrow

Видеоиграта Valorant пристигнува на 2 јуни

Читај повеќе

Познато кога ќе биде претставен Samsung Galaxy Note 20

Читај повеќе
  • filter

Samsung го претстави Galaxy S20 Tactical Edition наменет за војници

Читај повеќе

Кибер-окото функционира исто како човечкото око

Читај повеќе
  • play_arrow

Научници снимија раѓање на ѕвезден систем

Читај повеќе

Прво лансирање на ракета со човечки екипаж од територијата на САД по 9 години

Читај повеќе
  • play_arrow

Поглед во новиот лаптоп Surface Book 3

Читај повеќе

Апдејтот Euro 2020 за PES ќе стигне во јуни

Читај повеќе

Netflix го подобри квалитетот на стримување во неколку земји

Читај повеќе