Дали обожавате фудбал?

Дали обожавате фудбал? Дали имате луда слика за споделување? Дали вашето дете е на возраст од 7 до 9 години? Да? – Тогаш, што чекате?

Нема земја, медиум, ниту човек што не слушнал за претстојниот настан ова лето, а што ќе се случува во Македонија – спектакуларниот УЕФА Супер куп Скопје 2017. Настанот што сите страсни фудбалски фанови со нетрпение го очекуваат и за кој со денови се подготвуваат.

Труби, дресови, песни, билети, хотели, авионски билети и што уште не. Во истата насока се подготвуваат и македонските навивачи, кои сега имаат голема шанса и можност да станат дел од овој настан со учество во промотивната кампања „Најлуди фудбалски моменти со вашето дете“, каде што Mastercard, еден од официјалните спонзори на УЕФА Супер купот Скопје 2017 во соработка со „Кајгана“ обезбедува билети за 11 навивачки парови за претстојниот настан.

Сè што треба да направите е да пронајдете или да направите фотографија на која вие и вашето дете ja прикажувате вашата посветеност на фудбалот, да ја прикачите на специјално креираната страница на „Кајгана“ за оваа намена достапна овде и да учествувате во промотивната кампања што може да ви донесе вам и на вашето дете непроценливо искуство – да бидете дел од УЕФА Супер купот Скопје 2017.

Замислете си ја радоста на вашето дете од можноста да биде дел од еуфоријата и од навивањето, гледајќи ги одблиску омилените фудбалски идоли токму пред неговите очи, држејќи ги за рака. Изгледа како остварување на сонот, нели?  Одведете го вашето дете во интересна авантура додека ги фотографирате вашите интересни моменти на фудбалско лудило.  Создадете незаборавно искуство и спомен што ќе ги помни целиот живот.

Во рамките на промотивната кампања на веб-страницата на „Кајгана“, ќе им се овозможи бесценето искуство на 11 придружници на играчите и 11 билети за нивните родители за спектакуларниот натпревар помеѓу ФК Реал Мадрид и ФК Манчестер Јунајтед. Од оригиналните и креативни фотографии, 5 фотографии ќе бидат избрани од страна на жири, додека, пак, 6 ќе бидат избрани по правилото на најголем број споделувања. Билетите се обезбедени од страна на Mastercard, еден од официјалните спонзори на УЕФА Супер купот Скопје 2017. Правилата за учество на натпреварот се достапни тука за внимателно разгледување.

Затоа, не чекајте повеќе, вложете се и добијте потенцијална можност да бидете дел од 11-те среќни парови. Исполнете го срцето на вашето дете со огромна среќа и радост. Нацртајте голема насмевка на неговото лице. Обезбедете му искуство. Почувствувајте го фудбалот и неговата радосна магија! Споделете го моментот на фудбалско лудило!

За сите останати фудбалски фанатици, Mastercard ќе подготви и бесценето изненадување. Дали ќе го прифатите предизвикот за да ни покажете колку сте спремни да одите далеку за вашиот омилен тим? Mastercard ве очекува на градскиот плоштад во Скопје на 7 и 8 август 2017г.

реклама

Не простуваат лесно: Хороскопски знаци кои најдолго се лутат

Read more

Клуни одбил 35 милиони долари за еднодневно снимање реклама

Read more

Знаци што покажуваат дека старата љубов уште ве нема преболено

Read more

Првата студија покажа: Омикрон успешно го избегнува имунитетот стекнат по природен пат

Read more

Фудбал

Пелистер во топ 10 најлоши во Европа сезонава

Read more

Занети: Меси никогаш не беше блиску до Интер

Read more

Дали Северна Кореја навистина тврди дека има освоено Мундијал?

Read more

Почина легендата на ФК Партизан, Момчило Вукотиќ

Read more
 

Спорт

Пелистер во топ 10 најлоши во Европа сезонава

Читај повеќе

Занети: Меси никогаш не беше блиску до Интер

Читај повеќе

Емил Павлов: Сонот ми е за две години да ја освојам титулата светски првак

Читај повеќе
  • play_arrow

Клиперс подобри од Лејкерс во дербито, Голден Стејт го разби Феникс

Читај повеќе
  • play_arrow

Дали Северна Кореја навистина тврди дека има освоено Мундијал?

Читај повеќе

Почина легендата на ФК Партизан, Момчило Вукотиќ

Читај повеќе

Поранешна УФЦ шампионка претепана од ММА борач, гола избегала од хотелска соба

Читај повеќе
  • play_arrow

Мемфис запиша највисока победа во историјата на НБА

Читај повеќе
  • play_arrow

Спектакл на Олд Трафорд: Триумф на „Црвените ѓаволи“ во режија на Роналдо

Читај повеќе