НХЛ 2019/20

Дали Оши го постигна голот на векот?

Ти-Џеј Оши имаше неверојатен слалом ноќеска во победата на Вашингтон над Бостон постигнувајќи гол за кој долго ќе се зборува и прераскажува.

Во 9-тата минута од втората третина, само четири минути откако израмни на 1:1, Ти-Џеј Оши го постигна најубавиот погодок сезонава во американско-канадската хокеј лига. На додавање од Кузњецов, Оши отиде во контра напад во кој прво го исповрте Конор Клифтон, а потоа со мајсторија му ја поткопа на голманот Јарослав Халак.

Нереален гол на кој можат да му подзавидат и Овечкин, Крозби, Стамкос...

Вашингтон Кепиталс на крајот славеше победа од 3:2 во дербито над Бостон Бруинс и ја зголеми разликата на плус 5 на врвот во Источната конференција во однос токму на Бостон кој е втор со 46 бодови.

Бостон влезе во лоша форма бидејќи ова за нив е четврти пораз по ред откако претходно потклекнаа и пред Отава Сенаторс, Колорадо Авалаш и Чикаго Блекхокс.

Димитриевски до Пендаровски: Разликата е огромна, откажете се од оваа битка и оставете нè да победиме во вториот круг

Силјановска Давкова за убедливото водство: Напати се срамам, зарем е можно толку многу луѓе вака да реагираат

Новиот дрес на Милан нè враќа 100 години наназад

Што го убеди Чави сепак да остане во Барса?

Јирген Клоп: Извинете

Дали судот ќе одлучува за фантомскиот гол на Јамал?

Шпанскиот суд ја замрзна сметката на Пике

Арсенал ја продолжи борбата за тројната круна со најголемата победа против Челси во својата историја

Поранешен играч на Реал беше милионер, сега се занимава со необичен бизнис за да преживее