Дали се слабее со 20.000 чекори на ден?

А.С.
/ 27.07.2021 / 19:34

Со пешачење со поголема брзина на дистанца од 7 километри во рок од 40 минути ќе согорите ист број на калории како со 10 минути трчање со брзина од 10 км/ч.

Брзото одење е препорачливо и за одржување на општата добра здравствена состојба. Ако почнете да пешачите со малку поголема брзина од вообичаената, го намалувате ризикот од прерана смрт, особено од кардиоваскуларни и респираторни болести, покажаа резултатите од истражувањето спроведено на Универзитетот во Глазгов.

Погледнете го видеото на Bright Side и видете дали навистина се слабее со изодени 20.000 чекори дневно.

реклама

Фит

10 минути вежби за цврсти бедра со Памела Рајф

Read more

Зошто сѐ ве боли два дена после вежбање?

Read more

Само за почетници: 10 минути вежби за стомачни мускули

Read more

Американски научници: Подобро да вежбате отколку да ги намалувате калориите

Read more

Нови видеа

play_arrow

10 минути вежби за цврсти бедра со Памела Рајф

Read more
play_arrow

Фејл компилација на неделата

Read more
play_arrow

Октоподи - неверојатни суштества

Read more
play_arrow

Зошто сината боја е ретка во природата?

Read more
play_arrow

Само за почетници: 10 минути вежби за стомачни мускули

Read more
play_arrow

Како животните ги добиваат нивните шари?

Read more
play_arrow

Официјален трејлер за трилер хоророт „Night Teeth“

Read more
play_arrow

Фејл компилација на неделата

Read more
play_arrow

10-минутен енергичен тренинг со Памела Рајф

Read more
play_arrow

Жешка лава против базен

Read more
play_arrow

20 начини како да топите калории без вежбање

Read more
play_arrow

Што треба да знаете пред да почнете свој бизнис?

Read more