Дали секое Светско досега било наместено?

Без разлика дали се работи за Светското првенство во 1934 година кое се одржа во Италија под владеењето на Бенито Мусолини или Светското првенство во 1978 година кое се одржа во Аргентина само две години по воениот удар, никогаш не недостасуваат контроверзнии за Светските првенства на ФИФА.

Но, колку повнимателно гледате на речиси секој Мундијал, толку повеќе ќе најдете обвинувања за корупција, местење натпревари и поткуп.

Така, во ова видео, HITC Sevens го прави токму тоа, за секое Светско првенство, за да се обиде да открие дали секое Светско првенство на ФИФА е наместено или дали некој навистина може да се смета за легитимен.

реклама

Фудбал

Кејн: Сакам да освојам трофеи, но со Тотенхем

Read more

Забавната страна на тренинзите во Манчестер Сити

Read more

Рома со преубаво видео му го честиташе 60-тиот роденден на Мурињо

Read more

Пике официјално се пофали со новата девојка

Read more

Нови видеа

play_arrow

15 неверојатни животински фосили најдени досега

Read more
play_arrow

10 најголеми скандали на „Американски идол“

Read more
play_arrow

Што ќе се случи во човечкото тело ако хибернира 100 години?

Read more
play_arrow

Фејл компилација на неделата

Read more
play_arrow

Актери и актерки кои одлично владеат акценти и дијалекти

Read more
play_arrow

The Circle: Најапсурдната идеја на Дубаи досега

Read more
play_arrow

Што се случува со стадионите по Светското?

Read more
play_arrow

Стопете 500 калории со 30 минути вежбање во домашни услови

Read more
play_arrow

Прв трејлер за романтичната комедија „Your Place Or Mine“ со Рис Витерспун и Ештон Кучер

Read more
play_arrow

Фејлови кои не завршија добро

Read more
play_arrow

Искрен трејлер за „Glass Onion: A Knives Out Mystery“

Read more
play_arrow

Како се рангираат менаџерите во Премиер лига како играчи?

Read more